1. Home
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ünlü CEO’ya göre Bitcoin önümüzdeki aylarda bu seviyeye çıkacak!

Ünlü CEO’ya göre Bitcoin önümüzdeki aylarda bu seviyeye çıkacak!

Ünlü CEO’ya göre Bitcoin önümüzdeki aylarda bu seviyeye çıkacak!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Nexo’nun kurucu ortağı ve yönetici ortağı Antoni Trenchev, Bitcoin’in önümüzdeki aylarda çıkacağını öngördüğü seviyeyi açıkladı. Detaylar haberimizde.

Ünlü CEO’ya göre Bitcoin önümüzdeki aylarda bu seviyeye çıkacak!

Kripto para platformu Nexo’nun kurucu ortağı ve yönetici ortağı Antoni Trenchev, son piyasa sarsıntısına rağmen Bitcoin’in (BTC) yükselişe devam edeceğini savundu.

Lider kripto para birimi Fed tutanaklarının açıklanmasının ardından faiz artırımı beklentisi yükselince 40,000 dolara kadar geriledi. Ardından Fed Başkanı Jerome Powell’dan gelen ılımlı açıklamalar sonrası 44,000 dolar seviyesine kadar geri dönse de beklenen yükselişi gerçekleştiremedi.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Trenchev, Bloomberg ile yaptığı röportajda Bitcoin’in önümüzdeki aylarda mevcut seviyesinden %130 daha yükseleceğini tahmin ederek Bitcoin’in yükselişe devam edeceğini belirtti.

“Bitcoin,100.000 dolara gidiyor. Bu seviyeyi kesinlikle göreceğiz. Benim iyimser senaryom haziran sonunda olacağı. Ancak yıl sonunda da olabilir. Bu benim için önemli değil sonunda bu seviyeyi göreceğimizi önemsiyorum.”

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Fed’in sıkı para politikasına geçme olanları hakkında da görüşü sorulan Ünlü CEO, faiz oranlarını kapsamlı bir şekilde yükseltmek için siyasi bir irade olmadığını söyledi.

“S&P ve kredi piyasaları yüzde 20 hatta yüzde 30’luk düzeltme görür görmez, kısa sürede gevşemeye geri döneceğiz. Hiç kimsenin gerekli olanı, yani oranları tutarlı bir şekilde ve uzun süreler boyunca faiz artırmasını sağlayacak siyasi irade görmüyorum.”

Trenchev, kripto piyasası için yaklaşan regülasyonları da ele aldı. Ünlü yönetici, düzenleyicilerin kripto piyasasını fark etmiş olmasından dolayı memnun olduğunu ve yapılacak düzenlemelerin fayda sağlayacağından emin olduğunu dile getirdi.

“Düzenleyicilerin sonunda alanı fark etmesinden memnunuz ve umarım üretken, iş dostu bir şey ortaya çıkacaktır. Özellikle ABD’de, çünkü hiçbir ülkenin tüm kripto para birimi evreninin dışında kalmayı göze alabileceğini düşünmüyorum. Özellikle metaverse yavaş ama emin adımlarla ortaya çıkarken. Bu nedenle düzenleme konusunda iyimser olmayı seçiyorum.”

Lider kripto para birimi Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 42,889 dolardan işlem görüyor. BTC’nin toplam piyasa değeri 811 milyar dolar olurken bu değere karşılık gelen hakimiyet oranı ise %39,5.

Bitcoin (BTC) günlük grafik

bitcoin

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak

tags: