1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. İşte Bitcoin’deki son düşüşün nedenleri!

İşte Bitcoin’deki son düşüşün nedenleri!

İşte Bitcoin’deki son düşüşün nedenleri!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası haftanın son iş gününe düşüşle başladı. Bitcoin’deki düşüşün arkasından ne var? Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

İşte Bitcoin’deki son düşüşün nedenleri!

Kripto para piyasası haftanın son iş gününe düşüşle başladı. Kripto piyasasında genel olarak kırmızı bir görüntü hakim. Lider kripto para birimi Bitcoin, son 24 saatte %6,83 değer kaybetti. Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda 40,679 dolardan işlem görüyor. Geçtiğimiz günlerde yönünü yukarı çeviren kripto para da boğlar 45,000 dolarlık kuvvetli direnç noktasının üzerine çıkmayı başaramadı.

İlgli: Bitcoin fiyat tahmini

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

bitcoin İşte Bitcoin’deki son düşüşün nedenleri!

Ethereum’da da görünüm Bitcoin ile aynı. Son 24 saatte yaklaşık %6 değer kaybeden altcoinlerin lokomotifi, 3,000 doların altına geriledi. Ether, yazım sırasında Coinmarketcap verilerine göre 2,900 dolardan işlem görüyor.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Günlük Ethereum (ETH) fiyat hareketleri

bitcoin İşte Bitcoin’deki son düşüşün nedenleri!

İlk 10 içerisindeki kripto paralar arasındaki en büyük değer kaybı %9 ile Terra’da (LUNA) oldu. Yatırımcılar piyasada yaşanan düşüşün arkasındaki nedenleri merak ediyor?

Yahoo Finance’de yer alan bir rapora göre, ABD Başkanı Joe Biden, önümüzdeki hafta kripto paralar ve CBDC’ler ile ilgili politikalarını açıklayacak. Geçtiğimiz günlerde Fed Başkanı Jerome Powell’da düzenleme emirlerinin kısa süre içerisinde çıkarılacağını açıklamıştı. Ancak bazı kaynaklar hükümet ile hazine arasındaki anlaşmazlık nedeniyle ertelendiğini belirtti.

Ayrıca Rusya ile Ukrayna arasında süren ve büyük bir savaş riski taşıyan gerginliğin kripto para piyasası üzerindeki etkisi hala devam ediyor. Bitbns CEO’su ve kurucusu Gaurav Dahake, yatırımcıların içinde bulunulan küresel ortamda daha az riskli varlık arayışında olduklarına dikkat çekti.

“Küresel piyasanın yüksek riskli ve spekülatif varlıklara yönelik iştahı, Rusya ile Ukrayna arasında potansiyel bir jeopolitik savaşın yeniden başlamasıyla düştü. Yatırımcılar bu ortamda daha az riskli varlık arayışında.”

Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’nde Federal Soruşturma Bürosu (FBI), bu sektördeki artan karmaşık suç faaliyetleri nedeniyle yeni bir blok zinciri analiz ve uygulama birimini açtı. Birimin başına JP Morgan Chase banka davasını yöneten seçkin bir savcı olan Eun Young Choi getirildi.

Kaynak

Etiketler: