1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü CEO’dan Bitcoin için korkutan tahmin!

Ünlü CEO’dan Bitcoin için korkutan tahmin!

Ünlü CEO’dan Bitcoin için korkutan tahmin!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Analitik firması CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, Bitcoin için yatırımcıları korkutan bir tahminde bulundu. Detaylar haberimizde.

Ünlü CEO’dan Bitcoin için korkutan tahmin!

Kripto para piyasası haftanın son gününde yatay bir seyir izliyor. Bitcoin, 28,500 dolar ile 31,000 dolar arasında bir fiyat aralığında hareket ediyor. Lider kripto para birimi düşüşü durdurmuş gibi gözükse de gelen bazı tahminler yatırımcıları tedirgin ediyor.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Analitik firması CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, bir ölçümün Bitcoin (BTC) boğaları için büyük bir kırmızı bayrak açtığını söylüyor.  Yaklaşık 300 bin Twitter takipçisinin bulunduğu kişisel hesabından Bitcoin’e ilişkin açıklamalar yapan Young Ju, arihsel verilerin Bitcoin’in 14.000 dolara kadar düşebileceğini gösterdiğini söyledi. Bu tahmin Bitcoin’in şimdiki fiyatında %50 daha değer kaybedeceği anlamına geliyor.

“Makro kriz nedeniyle BTC bu kadar sert düşerse ve tüm Bitcoiner kurumları su altında kalırsa, tarihsel maksimum düşüşe bağlı olarak 14.000 dolara düşebilir.”

Uzun vadeli sahiplerin BTC biriktirdiği potansiyel fiyat seviyesini izleyen UTXO yaş bantları metriğini kullanarak Bitcoin’e sahip olan nesillerin ortalama BTC fiyatlarını ele aldı.

Ju, aynı zamanda kurumsal yatırımcıların artık Bitcoin’de bireysel yatırımcılara göre daha baskın olduğunu gözlemlediğini belirtti. Kurumsal yatırımcıların Bitcoin pastasında payının artması Bitcoin’i küresel gelişmeler karşısında daha kırılgan hale getiriyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Ethereum için de değerlendirmelerde bulunan CEO, Ethereum ağının, Merkezi olmayan finans (DeFi), değiştirilemez tokenler (NFT’ler), merkezi olmayan özerk kuruluşlar (DAO’lar) ve oyna-kazan blok zinciri gibi yeni blok zinciri nişlerine yoğun ilgi nedeniyle güçlü kalmaya devam ettiğini değerlendirdi.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 29,471 dolardan işlem görüyor. BTC, 560 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Ethereum ise 1,997 dolarlık fiyat etiketine sahipken 238 milyar dolarlık bir değere sahip. BTC ve ETH sırasıyla toplam değeri 1,260 trilyon dolar olan kripto piyasasının %44,4 ve %19,8’ini domine ediyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: