1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Ünlü CEO’dan Bitcoin için %270 yükseliş tahmini

Ünlü CEO’dan Bitcoin için %270 yükseliş tahmini

Ünlü CEO’dan Bitcoin için %270 yükseliş tahmini
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para analiz şirketi Messari CEO’su, ABD’de bankaların domino taşları gibi bir biri ardına çöktüğü bir ortamda Bitcoin (BTC) fiyatının büyük bir ralliye hazırlandığını söylüyor. Ünlü ismin BTC tahminin ayrıntılarına bakalım.


Ünlü CEO’dan Bitcoin için %270 yükseliş tahmini

Messari kurucusu ve CEO’su Ryan Selkis, Twitter’de 307.400 takipçisine yaptığı açıklamada, önümüzdeki 12 aylık zaman zarfından Bitcoin fiyatının altı haneli değere ulaşabileceğini söylüyor.

Ünlü CEO’nun bu tahminine göre, Bitcoin fiyatı mevcut 26.606 dolar seviyesinden yüzde 270’lik yükselişle 100.000 dolara doğru gidiyor. Ryan Selkis, bu fiyat tahmini için beş önemli gerekçeyi de açıklıyor.

Selkis, finansal piyasalarda daha fazla banka çöküşü olacağını düşünüyor. Bundan dolayı Fed sadece faizi önlemek için yaptığı faiz artışını durdurmakla kalmayacak aynı zamanda faiz indirimine de başlayacak.

İlgili – Bitcoin fiyatında yükseliş ne kadar devam eder? İşte, BTC’nin yeni hedefi

Güncel Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı ne olur?

BTC/USD paritesi ve Mart ayındaki hızlı yükseliş

İlgili – Bitcoin’in bir sonraki durağı 30.000 dolar mı? Ünlü analistin güncel BTC analizi

Messari CEO’su, böyle bir ortamda birçok yatırımcıya Bitcoin “dışarıdan para” olarak daha cazip görünecek. Bundan dolayı kurumsallar lider kripto parayı daha hızlı benimsemeye başlayacak. ABD’nin bir kısıtlama ya da yasak getirmesine olanak kalmayacak. Selkis, ilgili tahmini için gerekçelerini şöyle sıralıyor:

“Benim önümüzdeki 12 aylık zaman zarfı için öngördüğüm tahmin:

1. Birkaç hafta içinde daha fazla banka çökecek.
2. Fed faiz düşürecek ve parasal gevşeme geri dönecek.
3. BTC yükselecek ve istikrarlı orta bir enflasyon.
4. Dışarıdan para, sağlam para söylemleri ile BTC 100.000 doları görecek.
5. Fed yasaklamaya fırsat bulamadan kurumsallar daha fazla alım yapacak.”

Selkis, bankacılık krizinin yatırımcıların güvenini sarstığını ve bundan dolayı kripto ile altın gibi varlıklara para yatırmaya başlayacaklarını düşünüyor.

İlgili – Bitcoin fiyatı yeni hedef bölgesine çok yaklaştı: Güncel BTC teknik analizi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: