1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Bitcoin fiyatında yükseliş ne kadar devam eder? İşte, BTC’nin yeni hedefi

Bitcoin fiyatında yükseliş ne kadar devam eder? İşte, BTC’nin yeni hedefi

Bitcoin fiyatında yükseliş ne kadar devam eder? İşte, BTC’nin yeni hedefi
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatının Ağustos 2022’ye kadar uzanan kritik bir direncin üzerine çıkması, BTC fiyatında rallinin devam etmesi ihtimalini güçlendiriyor. Lider kripto para için yeni hedef olan seviye ile ilgili ayrıntılara bakalım.


Bitcoin fiyatında yükseliş ne kadar devam eder? İşte, BTC’nin yeni hedefi

Bitcoin (BTC) fiyatı yönünü yukarı çevirdi. Özellikle bugün Asya işlem saatlerinde kritik bir direncin üzerine çıkması yükselişin daha da devam edebileceği ihtimalini güçlendiriyor. Bahsettiğimiz kritik direnç 25.000 dolar bölgesinde. Bu seviye Ağustos 2022’de direnç olarak yükselişi engellemiş ve o zamandan bu yana da kırılamamıştı.

Aynı zamanda geçen ay yaşanan yükselişin önünü de bu kritik seviye kesmişti. Bundan dolayı kırılması lider kripto para için önemli bir gelişme.

Bitcoin fiyatı 25.000 doların üzerine yükselince traderlerin odaklanmaya başladığı bir sonraki kritik engel artık 28.000 dolarda. Burası aynı zamanda teknik direnç bölgesi olarak öne çıkıyor.

İlgili – Bitcoin’in bir sonraki durağı 30.000 dolar mı? Ünlü analistin güncel BTC analizi

Bitcoin fiyatında yükseliş ne kadar devam eder? İşte, BTC'nin yeni hedefi

Bitcoin fiyat grafiği

Matrixport’un teknik analiz bölünü başkanı Markus Thielen, bu gelişmeler üzerine, “Bitcoin’in şimdi 28.000 dolarda olan bir sonraki teknik seviyeye doğru yükselme ihtimali var.” diye konuşuyor. Thielen şöyle devam ediyor:

“Bitcoin fiyatı her salınımda 4.000 dolarlık adımlar ve sıçrayışlar yapıyor. Sırasıyla 16.000 dolar, 20.000 dolar, 24.000 dolar seviyelerini test etti, sıçradı, geri döndü ve yeniden test etti. Şimdi mevcut seviyeden bir sonraki hedefi 28.000 dolar.”

Bu arada Wall Street’in teknoloji hisse senetleri ağırlıklı Nasdaq endeksi Perşembe günü yüzde 2,6 oranında yükseldi. Böylece günlük grafikteki boğa formasyonunu doğruladı. Teknik analist Aksel Chibar ise Bitcoin fiyatının son dönemlerde teknoloji hisse senetleri piyasası ile orantılı hareket ettiğine dikkat çekiyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında 26.000 dolara yeni yükseliş: Güncel BTC teknik analizi

Kaynak

Etiketler: