1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Ünlü analistten bu altcoin için kritik uyarı!

Ünlü analistten bu altcoin için kritik uyarı!

Ünlü analistten bu altcoin için kritik uyarı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasında geniş kitleler tarafından takip edilen kripto para analisti Benjamin Cowen, bu altcoin için çöküş olabileceği konusunda kritik bir uyarı yaptı. Analistin uyarısına ilişkin detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Ünlü analistten bu atcoin için kritik uyarı!

Kripto para piyasasında geniş kitleler tarafından takip edilen kripto para analisti Benjamin Cowen, Ethereum’un (ETH), önemli bir düşüş yaşayabileceğini tahmin ediyor. Analist, yatırımcıları bu büyük çöküşe karşı uyardı.

Youtube’da 780 bine yakın abonesi için yayınlar yapan trader, önde gelen akıllı sözleşme platformunun şu anki değerinin çok altına gerileyebileceğini tahmin ediyor.

“Ethereum’un ABD doları karşısındaki değerine ilişkin görüntüsüne baktığımızda 400-600 dolar aralığına dikkat çekiyorum. Ethereum’un eninde sonunda daha düşük fiyatlara gerileyeceğini düşünüyorum. Sosyal risk yeni düşük seviyelere geldi. Sosyal risk düştüğünde tipik olarak Bitcoin hakimiyeti artar.”

Cowen ayrıca, Federal Rezerv’in sürekli faiz oranı artışları tarafından tetiklenmesi muhtemel bir durgunluğun Ethereum’u çok aşağı çekeceğini söylüyor. Analiste göre Ether, durgunluk döneminde 400-600 dolar aralığına geri çekilebilir. Bu Ethereum’un %65’e yakın değer kaybedeceği anlamına geliyor.

“Ethereum’un temel bir fikri olduğunu biliyorum. Ama işin diğer tarafı şu ki, bir durgunluğa yaklaşıyoruz. Bir durgunluk geliyorsa, kripto para birimleri gibi riskli varlıklar için muhtemelen iyi bir şey değil.”

ABD, enflasyon verilerinin beklentinin altında gelmesi ile 1.300 doların üzerine çıkarak toparlanma belirtileri gösteren Ethereum (ETH), Fed’in faiz kararının ardından geri çekildi ve 1.200 doların altına düştü. Ethereum, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 1.175 dolardan işlem görüyor. Altcoinlerin lideri, 143 milyar dolarlık bir piyasa değerine ve %17,9’luk hakimiyet oranına sahip.

İlgili: Ethereum teknik analizi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: