Kripto borsalara para akışı 2022 bitmeden yeni bir Bitcoin rallisi tetikler mi?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Spor kripto para borsalarına yeni bir para akışı gözlemleniyor. Analiz şirketi yeni verileri paylaşarak bunun Bitcoin fiyatı ve diğer kripto paralar için ne anlama geldiğini açıklıyor. Ayrıntılara bakalım.


Kripto borsalara para akışı 2022 bitmeden yeni bir Bitcoin rallisi tetikler mi?

Kripto para piyasası ile ilgili on chain veriler, kripto para borsalarına bir dizi stabil coin transferi yapıldığını gösteriyor. Peki, bu ne anlama geliyor? Böyle bir hareketlenme 2022 yılı bitmeden yeni bir Bitcoin rallisi tetikleyebilir.

Kripto analiz şirketi CryptoQuant, spot kripto para borsalarında son günlerde artan bir talep olduğunu gösteriyor. Burada en dikkat çeken olay ise borsalara gönderilen stabil coinlerdeki artış.

Stabil coinler piyasada başlıca iki amaç için kullanılıyor. Birincisi yatırımcılar Bitcoin’in volatilitesinden kaçmak istediklerinde coinlerini satarak stabil coinlere geçiş yapar. İkincisi ise tam tersi bir durum için. Bitcoin ya da diğer kripto paralara yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, ellerindeki stabil coinleri borsalara taşıyarak yeniden pozisyon alma hazırlığı yapar.

İlgili – Bitcoin fiyatında keskin kırılma ve kritik 16.500 dolar bölgesi: Güncel BTC teknik analizi

Bundan dolayı borsalara giriş yapan yüklü stabil coin, piyasada yeni bir alım baskısı oluşturabilir. Böylece Bitcoin ve diğer kripto paraların fiyatına boğa etkisi yapar.

Şimdi sadece borsalara yüklü para akışı yapılmıyor. Çünkü bazen sadece birkaç büyük oyuncunun borsalara para göndermesi yeterli olmaz. Aşağıdaki grafikte görülen indikatör, aynı zamanda gerçek bir talep olduğunu gösteriyor. Çünkü para transferi yapan bireysel kullanıcı sayısı da artıyor.

Kripto borsalara para akışı 2022 bitmeden yeni bir Bitcoin rallisi tetikler mi?

Spot borsalara gönderilen stabil coin transferleri grafiği Kaynak: CryptoQuant

Yukarıdaki grafik de bahsedilen yeni trend ile ilgili verileri gösteriyor. Aynı şekilde tam tersi yönde para çekişi ile ilgili bir trend de var. Yani borsalara gönderilen stabil coinlerde bir artış yaşanırken, borsalardan çekilen stabil coinlerde bir düşüş var. Bu da şunu demeye imkan veriyor. 2022 yılı bitmeden piyasada yeni bir talep artışı ile yeni bir Bitcoin rallisi görülebilir. Zaten son günlerdeki yeni düşüş sonrası düşük BTC fiyatı özellikle balinalara cazip gelmeye başladı. Balinalar da yeni bir Bitcoin birikimi yapıyor. Ayrıntılar için aşağıdaki yazımıza bakabilirsiniz.

İlgili – Düşüşe aldırmayan Bitcoin balinaları yine şaşırttı

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kripto borsalara para akışı 2022 bitmeden yeni bir Bitcoin rallisi tetikler mi?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.