Düşüşe aldırmayan Bitcoin balinaları yine şaşırttı

Bitcoin balinaları bu yıl ilk kez bu kadar ciddi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı son birkaç günde Fed’in açıklamalarından sonra yeni bir düşüş dalgası yaşıyor. Buna rağmen BTC balinaları çabalarını iki katına çıkardı. Olayın ayrıntılarına bakalım.


Düşüşe aldırmayan Bitcoin balinaları yine şaşırttı

Piyasa değerine göre en büyük kripto para Bitcoin, son 24 saatte daha büyük bir düşüş yaşadı. Bu düşüş ise ABD merkez bankası Fed’in Başkanı Jeremy Powell’in geçtiğimiz günlerde yaptığı şahin açıklamalardan sonra başlamıştı.

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz yıl Kasım ayında yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmişti. O zamandan bu yana yüzde 75 oranında değer kaybetti. Bu süre zarfında birkaç defa toparlanma girişimi oldu. Ancak geçtiğimiz ay yaşanan FTX çöküşü fiyatlara yeni bir darbe vurdu. Böylece fiyat bir kez daha 18.300 dolar kritik seviyesinin altına kaydı. Şimdi bu seviyenin üzerine çıkmak çok daha zor oluyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında keskin kırılma ve kritik 16.500 dolar bölgesi: Güncel BTC teknik analizi

Yatırımcılar daha fazla BTC aldı

Kripto para piyasası ve Bitcoin fiyatındaki düşüşe rağmen, son dönemde BTC biriktiren yatırımcı sayısı giderek artıyor. Glassnode verileri bu yönde yeni bilgiler sağlıyor. Glassnode, yaptığı açıklamada şöyle diyor:

“100 ile 10.000 BTC arasında bakiyeye sahip Bitcoin adresleri son 9 günde 726 milyon dolarlık BTC satın aldı.”

Glassnode, 726 milyon dolar değerinde 40.747 BTC’nin daha bu süre zarfında kilit balina hesaplarına girdiğini bildiriyor. Bu hesaplar her zaman BTC fiyatının yönünü belirlemede kilit öneme sahip oluyor.

Düşüşe aldırmayan Bitcoin balinaları yine şaşırttı


Balinaların BTC biriktirmesini gösteren grafik

Bu arada IntoTheBlock’ın sağladığı veriler şunu gösteriyor. Mevcut fiyat göz önüne alındığında BTC sahiplerinin sadece yüzde 36’ı kazançlı görünüyor. Bitcoin sahiplerinin yüzde 14’ü ne zararda ne de kârda. Diğer yandan BTC yatırımcılarının yüzde 51’i kırmızı bölgede. Yani zararda. Bu da mevcut fiyatın üzerinde bir seviyede Bitcoin aldıklarını gösteriyor. Şimdi kazançlı olan yatırımcıların çoğu ise bir yıldan uzun bir süredir bu coini elinde tutuyor.

İlgili – Bitcoin’e scam diyen Trump, kripto satmaya başladı

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Düşüşe aldırmayan Bitcoin balinaları yine şaşırttı
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.