BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Ünlü analistten Bitcoin yorumu: 60,000 dolar zirve olmaktan uzak
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Ünlü analistten Bitcoin yorumu: 60,000 dolar zirve olmaktan uzak

Ünlü analistten Bitcoin yorumu: 60,000 dolar zirve olmaktan uzak
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Stock-to-flow (S2F) modeli ile ünlü analist PlanB, son piyasa çöküşünden sonra herkesin merak ettiği bir soruya cevap veren bir yorumda bulunuyor. Birçok trader “Satış zamanı mı?” diye sorarken, ünlü analist ise zirvenin henüz görülmediğini belirtiyor.


Analist PlanB’den S2F modeline göre Bitcoin yorumu

Son kripto piyasası çöküşü sırasında çeşitli coinlerde çift haneli düşüşler görüldü. Piyasa değerine göre en büyük kripto para Bitcoin de yüzde 30 civarında düştü. Ethereum’dakü düşüş oranın yüzde 40 civarındaydı. Bu aralar piyasanın gözdesi Dogecoin bile yüzde 45 düştü. Bu ortamda birçok trader “Satış zamanı mı?” diye sormaya başladı. Zaten birçoğu da satışlar yaptı ki birçok borsada önemli ölçüde satış baskısı oluştu.

Yine de Bitcoin taraftarları bu panik satışları sırasında HODL stratejilerinden vazgeçmedi. S2F modeli katkılarından dolayı bilinen ünlü analist PlanB de hala BTC fiyatının son düşüşe rağmen 100,000 dolar seviyesini geçeceğini düşünüyor.

PlanB bu iyimser Bitcoin yorumunu ‘The Wolf’ ismi ile bilinen başka bir ünlü analist Scott Melker ile konuşması sırasında dile getiriyor.

PlanB, fiyat tahminlerini destekleyen kendisinin Stock-to-flow (S2F) modeli hakkında şöyle diyor:

“Hayal edebileceğimden çok daha doğru çıktı. Şu an bir tren gibi bu modeli takip ediyor ve S2F modeli de Bitcoin’in 100,000 dolara ulaşacağını gösteriyor. Model, bir sonraki ayı piyasasına ulaşmadan Bitcoin fiyatının 288,000 dolara sıçrayacağını öngörüyor.”

Ünlü analistten Bitcoin yorumu: 60,000 dolar zirve olmaktan uzak

Kaynak: PlanB Twitter

İlgili – Bitcoin’deki yeni düşüşün kritik sebebi

Analist: 60,000 dolar seviyesinin zirve olmadığını düşünüyorum

PlanB (@100trillionUSD) yakın zamanda aynı konu ile ilgili şunları söylüyor:

“Açıklık getirmek için söylüyorum. 60,000 dolar seviyesinin zirve olmadığını düşünüyorum. Çünkü normalde ATH’den sonra görülen türden gidişatı görmüyorum (kırmızı noktalar). Aslında, sanırım ayı piyasasından sadece birkaç ay uzaktayız (mavi noktalar). Ve evet, bu on-chain görüşü S2F (X) ile uyumlu.”

 

Ayı piyasası hangi seviyede?

Bitcoin ayı piyasası hakkında da konuşan analist PlanB şöyle diyor:

“Ayı piyasası 100,000 dolar dip ile 200,000 dolar arasında mümkün olabilir. Önceki döngülerde olduğu gibi yüzde 80-85’lik geri çekilme görülebilir.”

Analist ayrıca 2025 halvinginden sonra işlerin daha da ilginç hale geleceğini belirtiyor. Ona göre S2F modeli BTC fiyatının coin başına 1 milyon dolar olacağını öngörüyor. S2FX modeli ise 5 milyon dolar diyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: