1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Ünlü analistten Bitcoin fiyatı için ikinci bir düşüş uyarısı

Ünlü analistten Bitcoin fiyatı için ikinci bir düşüş uyarısı

Ünlü analistten Bitcoin fiyatı için ikinci bir düşüş uyarısı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bloomberg’in ünlü analisti, son 24 saatte yaşanan Bitcoin ve kripto piyasası düşüşüne rağmen başka bir faktörün BTC ve altcoin fiyatlarının daha fazla düşmesine yol açabileceğini söylüyor. Analistin açıklaması ve uyarılarına kulak verelim.


Ünlü analistten Bitcoin fiyatı için ikinci bir düşüş uyarısı

Bloomberg Intelligence’in kıdemli analisti Mike McGlone, Bitcoin (BTC) fiyatının daha fazla düşmesine yol açabilecek önemli bir konuya dikkat çekiyor. BTC fiyatı son 24 saatte yüzde 6’ya varan bir düşüş sonucu 22.000 dolar bölgesine kadar geriledi. Bu düşüşün sebebi için bakınız:

İlgili – Bitcoin ve altcoin fiyatlarındaki keskin düşüşün sebebi

McGlone ise yeni bir kripto analizinde, ABD merkez bankası Fed’e dikkat çekiyor. Analiste göre, resesyon riskine rağmen eğer Fed enflasyonu düşürmek için faizi artırmaya devam ederse, bu durum Bitcoin gibi tüm riskli varlıklara düşüş baskısı yapacak. Şöyle diyor:

“Resesyon riskine rağmen Fed’in para politikasını daha da sıkılaştırması, riskli varlıklarda düşüşün başlıca sebebi olabilir. Özellikle de kripto paralar için.”

Güncel Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı ne olur?

Analist aynı zamanda bir konuyu daha sorguluyor: Kripto para ve hisse senetleri 2022 ayı piyasası dip seviyesinin de altına düşebilir mi?

“Kripto paralar ve hisse senetleri henüz dip oluşturmadıysa nasıl olur? Kripto ve hisse senetleri yükseldi. Bu da onları daha fazla düşerek 2022 düşüş trendini devam ettirme riski ile karşı karşıya getiriyor. Düşerken hisse senetleri dünyanın en şiddetli gücüne sahip olabilir. Fed’in yüksek resesyon riskine rağmen sıkılaşmaya devam etmesi de piyasalara büyük bir darbe vurabilir.”

McGlone son olarak 25.000 doların Bitcoin için kilit bir seviye olduğunu söylüyor. Mart ayı da önemli. Çünkü eğer BTC fiyatı bu kritik seviyeyi kırabilirse, Fed’in sıkılaşma kararlarına karşı ayakta kalabileceğini göstermiş olacak.

Son 24 saatteki düşüşten sonra Bitcoin fiyatı 22.300 dolar civarında işlem görüyor. Ayrıntılı analiz için bakınız:

İlgili – Bitcoin fiyatında keskin düşüşle kırılan 2 kritik seviye: Güncel BTC teknik analizi

Kaynak

Etiketler: