Loading...
btc
BTC
-1.46%
Bitcoin
62.499,63 USDT
eth
ETH
-1.39%
Ethereum
3.059,04 USDT
bch
BCH
-6.01%
Bitcoin Cash
477,75 USDT
xrp
XRP
-1.98%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.2%
Litecoin
78,25 USDT
bnb
BNB
-2.55%
Binance Coin
538,61 USDT
sol
SOL
-4.09%
Solana
132,86 USDT
avax
AVAX
-1.96%
Avalanche
34,47 USDT
ada
ADA
-0.37%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-1.52%
Poladot
6,61 USDT
doge
DOGE
-4.86%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
-0.1%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin ve altcoin fiyatlarındaki keskin düşüşün sebebi

Waves fiyatları çıldırdı! Waves fiyatları neden artıyor?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto paraların fiyatları bugün keskin bir düşüş yaşadı. Bu düşüşün sebebi ise kripto sektörü ile bağlantısı olan bir bankanın çökmesi. Olayın ayrıntıları ve BTC ile altcoin piyasasına etkisine bakalım.


Bitcoin ve altcoin fiyatlarındaki keskin düşüşün sebebi

Bitcoin fiyatı bugün keskin bir düşüş yaşayarak bir saatten daha kısa bir sürede yüzde 6 değer kaybetti. Benzer bir düşüş Ethereum ve diğer altcoinlerin fiyatlarında da görülüyor. BTC fiyatı 22.000 dolara kadar düşerek iki haftanın en düşük seviyesini kaydetti. Böylece son günlerde toparlanma girişiminde bulunan boğalar büyük bir darbe aldı.

İlgili – Bitcoin fiyatında keskin düşüşle kırılan 2 kritik seviye: Güncel BTC teknik analizi

Güncel Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı ne olur?

BTC/USD grafiği

Bitcoin ve altcoin fiyatlarındaki bu düşüşün başlıca sebebi kripto para dostu Silvergate bankasının çökmesi. Sorunlar yaşayan bankanın hisse senetleri yüzde 50 düşerek tüm zamanların en düşük seviyesini gördü.

Bu düşüş ise şirketin yıllık raporunu açıklamayı geciktirince sonucu yaşandı. Buna gerekçe olarak ise denetçilerle birlikte muhasebesini yeniden gözden geçirmek istediğini gösterdi. Bu gelişmeler üzerine bu bankanın müşterileri arasında olan Coinbase, Bitstamp, Circle, Crypto.com, Galaxy Digital, Geminive ve Paxos gibi büyük kripto para borsaları, banka ile olan bağlantısı kopardıklarını duyurdu.

Bundan sonra Silvergate’in ABD Adalet Bakanlığı tarafından soruşturulması beklenebilir.

İlgili – Ethereum fiyatının keskin düşüşle geldiği kritik destek seviyesi: Güncel ETH teknik analizi

Kripto long pozisyonlarda 210 milyon dolarlık tasfiye

Coinglass verilerine göre, bu gelişmelerden sonra son 24 saatte toplamda 210,14 milyon dolarlık long pozisyon kapatıldı. Yatırımcılar long pozisyonlarını kapatmaya başlayınca Bitcoin fiyatı da büyük darbe aldı. Long pozisyonların yüzde 96,78’i tasfiye edildi.

Bir birini tetikleyen bu birkaç faktör üzerine BTC ve kripto paraların fiyatları büyük bir düşüşle son bir ayın dip seviyelerine geriledi. Global kripto para piyasası değeri de yüzde 4’den fazla düştü. Buna rağmen 1 trilyon dolar seviyesinin üzerinde kalmayı başardı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.