1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Ünlü analiste göre yılın ilk yarısında Bitcoin bu fiyatı görecek!

Ünlü analiste göre yılın ilk yarısında Bitcoin bu fiyatı görecek!

Ünlü analiste göre yılın ilk yarısında Bitcoin bu fiyatı görecek!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü kripto analisti InvestAnswers, yeni bir Youtube yayınında Bitcoin’in yılın ilk yarısında yükselmesini beklediği seviyeyi açıkladı. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Ünlü analiste göre yılın ilk yarısında Bitcoin bu fiyatı görecek!

Bitcoin, 2022 yılının ilk iş gününe 47,000 dolar seviyesinde giriş yaptı. BTC, geçtiğimiz yıl aralık ayında yaşanan büyük düzeltmenin ardından bu seviyelere demir attı. Lider kripto para birimi 50,000 dolarlık kuvvetli direnç seviyesinin üzerine çıkmak için birkaç deneme yapsa da başarılı olamadı. Yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 47,043 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in toplam piyasa değeri ise %39,7.

Bitcoin günlük grafik

bitcoin

İlgili: Bitcoin teknik analiz

Bitcoin’in bu teknik görünümü yukarıdaki gibiyken ünlü kripto analisti InvestAnswers, yeni bir Youtube yayınında 388,000 abonesi için Bitcoin analizi yaptı. Ünlü kripto analisti, Bitcoin’in yılın ilk yarısında ulaşmasını beklediği seviyeyi de açıkladı. InvestAnswers’e göre BTC, 98,000 dolara yükselecek.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Ünlü analist, Bitcoin’in bu seviyelere geçtiğimiz yıl ulaşabileceğini ancak Çin’in yasaklarından sonra yaşanan durgunluk nedeniyle geciktiğini ifade etti.

“Boğa koşusu sırasında her zaman 98.000 dolarlık Bitcoin’e ulaşacağımızı söylemiştim. Ama bu kadar gecikeceğini tahmin etmemiştim. Çin yasağı ve 11 hafta boyunca durgunluk arasında, ardından korkunç bir eylül hedefe engel oldu. Aralık başından beri 47.000 dolara demir attık. Şimdi 98.000 dolara ulaşacağımıza inanıyorum. Benimseme oranı ve zincir üstü verilere baktığımızda Bitcoin için iki katına çıkmanın zor olmadığı görülüyor.”

Ünlü analist, Bitcoin’in eskisi kadar değişken olmadığını bu durumunda artık daha fazla benimsenmeye yardımcı olacağını savundu. Bitcoin’e yatırım yapmayanların en fazla eleştirdiği durumlardan birisi volatil yapısı. Ancak lider kripto para birimi özellikle son bir aydır aynı seviyelerde hareket ediyor.

Kaynak

Etiketler: