Ünlü analiste göre Bitcoin ralliye hazırlanıyor! İşte görebileceği seviye

Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin’in 2018 yılından beri belli bir piyasa yapısını takip ettiğini ve bir ralliye hazırlandığını belirtti. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Ünlü analiste göre Bitcoin ralliye hazırlanıyor! İşte görebileceği seviye

Bitcoin, uzun bir süredir 28,500 dolar ile 30,500 dolara arasında salınıyor. Bitcoin’in daha dip seviyeleri göreceğini tahmin edenlerin öngörüleri şimdilik askıda kalmış gözüküyor. Lider kripto para birimi, yönünü belirlemeye çalışırken ünlü kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin’in 2018 yılından beri belli bir piyasa yapısını takip ettiğini ve bir ralliye hazırlandığını belirtti.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Video paylaşım platformu Youtube’da yaklaşık 750 bin abonesi bulunan ve büyük bir kitleye hitap eden analist, yeni bir Youtube videosunda Bitcoin’e ilişkin teknik detayları ele aldı.

2018 yılının ocak ayında Bitcoin’in 9.000 ila 11.000 dolar arasında daha gidip geldiğini ve ardından büyük bir düzeltme daha görerek 5,800 dolar seviyesine kadar gerilediğini belirten analist, Bitcoin’in 26,000 dolara kadar düşüşünü bu düzeltmeye benzetti.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Kripto tüccarı, Bitcoin’in bu fraktalı takip etmesi durumunda büyük bir ralliye hazırlandığını öngörüyor. Cowen, mevcut 200 günlük hareketli ortalamayı varsayımsal olarak haziran ortasına kadar uzatırsak, muhtemelen BTC’nin 40.000 ila 42.000 dolar arasında bir yere oturacağını belirtiyor.

“Bunu aklımızda tutarak, ‘Peki bu seviye önemli mi?’ diye merak etmeliyiz. Ve bunun çok önemli olduğunu iddia ediyorum. 40.000 ila 42.000 $ arasındaki seviye, Bitcoin ile çok fazla ağırlık taşıyor çünkü bu, 2021 yılının ocak ayında ilk kez reddedildiğimiz yer.”

Lider kripto para birimi, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 29,282 dolardan işlem görüyor. BTC, son 24 saat içerisinde %3,45 değer kaybetti. Kripto paranın toplam piyasa değeri ise 559 milyar dolar. Bu değer ile piyasanın %44,2’sini domine ediyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Ünlü analiste göre Bitcoin ralliye hazırlanıyor! İşte görebileceği seviye

 

 

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ünlü analiste göre Bitcoin ralliye hazırlanıyor! İşte görebileceği seviye
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.