1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü analiste göre Bitcoin bunu aşarsa gerisi kolay

Ünlü analiste göre Bitcoin bunu aşarsa gerisi kolay

Ünlü analiste göre Bitcoin bunu aşarsa gerisi kolay
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü on-chain analist, Bitcoin’in yükselişini engelleyen birkaç kritik faktör olduğunu söylüyor. Analistin bahsettiği kritik faktörlerin ne olduğuna bakalım.


Ünlü analiste göre Bitcoin bunu aşarsa gerisi kolay

Popüler on-chain analist Willy Woo, Bitcoin (BTC) fiyatının önünü kesen kritik seviyeyi açıkladı. Ona göre BTC’nin yeni tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) çıkmasına engel bu kritik faktörler.
‏‏‎
‏‏‎Yeni “Coin Stories” röportajında, Woo dikkatle takip ettiği bir on-chain metriği açıkladı. Ona göre bu metrik Bitcoin’in henüz ralli etmeye hazır olmadığını gösteriyor. Willy Woo şöyle diyor:

“Arz şoku dediğim şey açısından nerede oturduğumuza bakacak olursak… bu arz şoku, gerçekten güçlü coin tutanların elindeki paraların daha spekülatif ellere oranı olduğunu söyleyebilirim, Mayıs ayından önce gördüğümüz birinci ve ikinci çeyrek oranlarında değiliz. Aslında oraya doğru tırmanıyoruz ama 64.000 dolar aralığına en son dokunduğumuz seviyelerde değil bu oran. Dolayısıyla yapısal olarak on-chain verilerde o kadar boğa olmadığımızı söyleyebiliriz.”

İlgili – Bitcoin (BTC) nedir ve geleceği nasıl? Bitcoin nasıl alınır?

bitcoin etf

Bitcoin’i olumsuz etkileyen ETF’ler

Bitcoin fiyatını yükselmekten alıkoyan başka bir faktör ise ortaya çıkan Bitcoin vadeli ETF’ler. On-chain analist Willy Woo’ya göre, bu tür Bitcoin ETF’ler, yatırımcıları gerçek BTC almak yerine türev sözleşmeler alarak tutmaya itiyor. Şöyle diyor:

“ETF’lerin onaylanması ile çok şey değişiyor ve bu ETF’ler vadeli tabanlı ETF’ler. Onlar aslında gerçek Bitcoin almıyorlar. Aslında vadeli sözleşmeleri alıyorlar ki fiyata maruz kalabilsinler.”

Woo, son olarak, Bitcoin piyasasını çevreleyen açgözlülük ve coşkunun BTC’nin durgun yükselişine katkıda bulunduğunu söylüyor.

“Şu an herkes çok ama çok boğa ve herkesin boğa olduğu bir dönemde fiyatın ileriye doğru koşması çok zor oluyor. Çünkü piyasada çok fazla spekülatif long pozisyona sahip olursunuz. Burada short ederek kazanç sağlamak kolay ki bu da piyasası ileriye taşımanın önünü keser.”

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini 2021- 2025

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: