1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Önümüzdeki haftalarda Bitcoin ne olur? Uzman analistlerden kritik hedefler

Önümüzdeki haftalarda Bitcoin ne olur? Uzman analistlerden kritik hedefler

Önümüzdeki haftalarda Bitcoin ne olur? Uzman analistlerden kritik hedefler
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin (BTC) fiyatı son gelişmelerden sonra nereye doğru yol alacak. Teknik analist ve kripto uzmanlar BTC’nin önümüzdeki haftalar için hedefini açıklıyor.


Teknik analistlerin önümüzdeki haftalar için Bitcoin fiyatı beklentisi

Bitcoin (BTC) fiyatı geçtiğimiz haftalarda 68,742 dolardaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden son 10 Kasım’da ani bir çöküş yaşadı. Şimdi ise kripto para 66,000 dolar bölgesine geri döndü.

Bu arada öyle görünüyor ki Ethereum da 4,700 dolar seviyesi civarında istikrara kavuşmaya çalışıypr. Ekim’de Ethereum adreslerinin faaliyet oranı yüzde 50 arttı.

Şu an lider kripto para BTC 65,746 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte yüzde 1.44 oranında değer kazandı. CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin piyasa değeri ise 1.2 trilyon dolar.

İlgili – Bitcoin (BTC) nedir ve geleceği nasıl? Bitcoin nasıl alınır?

Önümüzdeki haftalarda Bitcoin ne olur? Uzman analistlerden kritik hedefler

7 günlük BTC fiyat grafiği Kaynak: CoinMarketCap.com

Kripto uzmanlarının görüşü

Peki, bundan sonra Bitcoin’in yönü nasıl olur? Uzmanlar bu konuda ikiye bölünmüş durumda. Bazılarına göre fiyat yükselişi daha yeni başladı. Diğerleri ise BTC fiyatının gelecekte düşmesini bekliyor.

İyi bilinen teknik analist “Crypto Birb” BTC’nin 50 haftalık ortalamanın üzerinde işlem gördüğünü belirtiyor. Uzman analist şöyle diyor:

“Benim BTC hedefleri artık belirlendi. Önümüzdeki haftalarda Bitcoin’in 100k dolar bölgesinde işlem görmesini bekliyorum. Ve evet, çok ciddiyim. Şahit olacağımız şey bir çok hayatı sonsuza kadar değiştirecek.”

Önümüzdeki haftalarda Bitcoin ne olur? Uzman analistlerden kritik hedefler

Crypto Birb’ün BTC fiyat analizi Kaynak: Cryptobirb

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini 2021- 2025

Aynı şekilde “stock-to-flow modeli” ile bilinen ve PlanB adını kullanan Hollandalı kripto uzman da “Kasım için 98k dolar ve Aralık için 135k dolar hedefleri hala geçerli” diyor.

Bitcoin’in 66,000 doların üzerindeki seviyeleri geri alması için piyasanın geri kalanından destek görmesi gerekiyor. Yeni bir ralli durumunda kripto paranın önünde 68,000 dolar direnci var.

BTC fiyatı için pivot nokta 64,837 dolarda. Buranın kırılması durumunda ilk kilit destek seviyesi 64.201 dolarda. İkinci önemli destek ise yaklaşık olarak 62,927 dolar.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: