1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Ünlü analiste göre Bitcoin bu seviyeye sıçrayacak!

Ünlü analiste göre Bitcoin bu seviyeye sıçrayacak!

Ünlü analiste göre Bitcoin bu seviyeye sıçrayacak!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü kripto analisti Credible, takipçileri için yaptığı analizde Bitcoin’in sıçrayacağı seviyeyi açıkladı. www.makemoneyadultcontent.com Detaylar haberimizde.

Ünlü analiste göre Bitcoin bu seviyeye sıçrayacak!

Lider kripto para birimi uzun süredir 46,000 dolar ile 49,000 dolar arasında yatay bir seyir izliyor. BTC, haftanın ilk gününde de beklenen sıçrayışı yapamadı ve yazım anında 46,400 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in toplam değeri ise 878 milyar dolar.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

BTC, bu görünümü verirken ünlü kripto analisti yatırımcıların merakla beklediği soruya cevap verdi. Twitter’da 282,000 takipçisi bulunan ve piyasada tahminleri takip edilen bir analist olan Credible, Bitcoin’in 55,000 dolara gidecek bir ralli başlatmaya hazırlandığını ifade ediyor.

bitcoin

” Dip noktalarımızın süpürüldü. Şimdi 55.000 dolara kadar olan rahatlama için bir ralli başlayacağını düşünüyorum.”

Analist önümüzdeki iki veya üç hafta süreyle bir ralli olacağını ancak bu noktadan sonra büyük bir düzeltme daha görüleceğini öngörüyor. 55,000 dolarlık seviyenin ardından önce 30,000 dolar ile 42,000 dolar arasına doğru bir çekilmenin olacağını belirten analist bunun Bitcoin’i 100,000 dolara götürecek birikimi sağlayacağını değerlendiriyor.

bitcoin

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Credible, analizlerinde kalabalık psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketini tahmin eden teknik bir analiz yaklaşımı olan Elliott Wave teorisini kullanıyor. Analiste göre Bitcoin hala beş dalgalı bir yükseliş trendinin düzeltme aşaması olan dördüncü dalganın ortasında. Kripto tüccarı, 40.000 doların altındaki bir hareketin dördüncü dalgayı tamamlayacağını ve BTC’yi Temmuz 2022’ye kadar 100.000 doların üzerine çıkma yolunda beşinci ve son dalgayı ateşleyecek bir konuma getireceğini söylüyor.

Bitcoin 10 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68,789 dolara ulaşınca yıl sonuna kadar 100,000 dolara ulaşması beklentisi piyasası heyecanlandırmıştı. Ancak Covid-19’un yeni varyantı Omicron’un Dünya Sağlık Örgütü tarafından açıklanması ve birçok ülkenin yeniden kapanmaya gitmesi finansal piyasaları sarstı. Kripto piyasası da bu durumdan etkilendi ve aralık ayının ilk haftasında büyük bir düzeltme yaşadı. Bitcoin yatırımcıları BTC’nin 100,000 dolarlık altı haneli hedefine geçte olsa ulaşmasını bekliyor.

Kaynak

Etiketler: