1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Ünlü analiste göre Bitcoin bu seviyeleri görecek!

Ünlü analiste göre Bitcoin bu seviyeleri görecek!

Ünlü analiste göre Bitcoin bu seviyeleri görecek!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü kripto analisti Nicholas Merten, Bitcoin’in S&P 500 endeksinde görüntülenen teknik bir fiyat modelini tekrar ettiğini savundu. Detaylar haberimizde.

Ünlü analiste göre Bitcoin bu seviyeleri görecek!

Lider kripto para birimi yeniden 50,000 dolarlık direnç noktasını test etmeye hazırlanıyor. Son 24 saat içerisinde %4,5 artış gösteren BTC, yazım anında Coinmarketcap verilerine göre 48,700 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in fiyatındaki artışla birlikte toplam piyasa değeri 916 milyar dolara yükseldi.

Bitcoin günlük grafik 

 

 

bitcoin

 

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Yatırımcıların gözü Bitcoin’in üzerindeyken ünlü analist Nicholas Merten’den dikkat çeken bir Bitcoin analizi geldi. Analist, Youtube’da 488,000 abonesi bulunan DataDash kanalındaki yeni videoda BTC’nin daha önce S&P 500 endeksinde görüntülenen teknik bir fiyat modelini tekrar ettiğini belirtti.

 

Merten. Bitcoin’in S&P 500’ün 2000 ile 2008 yılları arasında teknik modelini takip ediyor olabileceğini ancak bunu daha kısa zaman dilimi içeresinde gerçekleştireceğini savundu. Ünlü analist S&P 500’ün 2008 yılında 1500 dolara yükseldiğini ve ardından 770 dolara kadar düştüğünü ve bu döngüyü 4 yıl boyunca devam ettirdiğini belirtiyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Merten, kurumların optimal bir giriş noktası elde etmeden önce bu modelin gerçekleşebileceğini düşünüyor.

“Kurumlar ve büyük pozisyonlar inşa etmesi gereken büyük alıcılar, piyasaların sessiz, durgun olmasını, coşku duymadıkları bir dönemi sevmezler. Bu indirim fırsatları sırasında satın almayı severler. Sanırım burada gördüğümüz şey bu arkadaşlar.  Kripto piyasalarında S&P 500’’ün tekrarını izliyoruz. Ancak burada aylık mumlara bakmak yerine, haftalık grafiklere bakmamız gerekiyor. Kriptoda işler çok daha hızlı oluyor çünkü çok daha küçük bir pazar.”

Ünlü analist, modelin gerçekleşmesi durumunda Bitcoin’in toparlanmadan önce 30,000 dolarlık seviyeye düşeceğini ancak bunun bir panik yaratmaması gerektiğini savunuyor. Bu seviyenin BTC’yi 100,000 ve sonrasında 150,000 dolara çıkaracak bir birikim yaratabileceğini savunuyor. Merten, senaryonun acımasız göründüğünü ancak alım fırsatı olarak karşımızda durduğunu açıklıyor.

“Fiyatın burada geri çekileceğini düşünsem de bu panik satışı yapmak ve piyasadan çıkmak için bir neden değil. Bu Bitcoin’in 100,000 dolar ve 150,000 dolar seviyesini ziyaret etmesine izin verecek uzun vadeli bir birikim modeli oluşturmak için yalnızca katalizör olabilir.”

Kaynak

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: