1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Ünlü analiste göre Bitcoin ancak bu seviyeyi görürse boğa koşusuna başlayabilir!

Ünlü analiste göre Bitcoin ancak bu seviyeyi görürse boğa koşusuna başlayabilir!

Ünlü analiste göre Bitcoin ancak bu seviyeyi görürse boğa koşusuna başlayabilir!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin, uzun süredir belirli seviyelerde konsolide oluyor. Yukarı sıçramayı yapamayan kripto para birimi hangi seviyeyi aşarsa ralli başlatabilir? Ünlü analistin cevabı ve teknik detaylar haberimizde.

Ünlü analiste göre Bitcoin ancak bu seviyeyi görürse boğa koşusuna başlayabilir!

Bitcoin, 2021 yılının son ayından bu yana beklenen patlamayı gerçekleştiremedi. Yukarı yönlü ataklar yapmaya çalışsa da bu çabalar cılız kalıyor ve tekrar geri çekiliyor. Lider kripto para birimi son olarak ABD Başkanı Joe Biden’ın imzaladığı kararnamenin beklenenden daha ılımlı olması nedeniyle yukarı yönlü bir atak başlatarak 40,000 doların üzerine tırmandı ancak tutunamadı.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Belirsizliklerin had safhada olduğu günlerde piyasalar pamuk ipliğine bağlı görünüyor.  Ünlü kripto analisti Rekt Capital, 292,000 takipöisi bulunan Twitter sayfasında Bitcoin’in patlama yapabilmesi için geçmesi gerektiği seviyeyi teknik veriler ışığında ortaya koydu. Analiste göre lider kripto para 43,000 doları geçerse bir ralli başlatabilir.

bitcoin

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

“Tarihsel olarak dikte edilmiş kırılmalara sahip en önemli BTC EMA’ları (üstel hareketli ortalamalar) ve MA’lar (hareketli ortalamalar), muazzam bir yükseliş için kırılması gereken seviyenin 43,100 dolar olduğunu gösteriyor. BTC, son birkaç hafta içinde birkaç kez 43.100 dolarlık direncin üzerinde yukarı yönlü fitiller gerçekleştirdi. Bu seviyede bir haftalık kapanış yapılması gerekiyor.”

bitcoin

Analist, aynı zamanda bazı teknik göstergelerinin BTC’nin yakında yukarı yönlü fiyat hareketi görebileceğini gösterdiğini belirtti. RSI ve MACD göstergelerin umut verici seviyelerde olduğunu savundu.

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 38,600 dolardan işlem görüyor. 24 saat içerisinde % 2,82 değer kaybeden Bitcoin, son 7 günde %6 değer kaybetti.

BTC’nin piyasa değeri 733 milyar dolara geriledi. Bu değer ile 1,726 milyar dolarlık toplam kripto piyasasının %42,5’ini domine ediyor.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali küresel piyasaları olduğu gibi kripto piyasasını da derinden etkiliyor. Savaşın yaratığı finansal belirsizliğin ortadan kalkması durumunda piyasa derin bir nefes alacak.

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

bitcoin Ünlü analiste göre Bitcoin ancak bu seviyeyi görürse boğa koşusuna başlayabilir!

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: