okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.82%
Bitcoin
67.837,62 USDT
eth
ETH
-0.71%
Ethereum
3.817,63 USDT
bch
BCH
-0.41%
Bitcoin Cash
468,48 USDT
xrp
XRP
0.29%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.3%
Litecoin
83,69 USDT
bnb
BNB
-0.32%
Binance Coin
599,78 USDT
sol
SOL
0.44%
Solana
169,43 USDT
avax
AVAX
0.01%
Avalanche
37,02 USDT
ada
ADA
1.16%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.24%
Poladot
7,46 USDT
doge
DOGE
0.18%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
2.84%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ünlü analist, son altcoin çöküşüne neyin sebep olduğunu açıkladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler kripto para analisti, altcoin piyasasında son yaşanan çöküşün arkasındaki mekanizmayı ayrıntıları ile paylaştı. Analistin bu önemli açıklamalarının detaylarına bakalım.

Ünlü analist, son altcoin çöküşüne neyin sebep olduğunu açıkladı

2021’de Bitcoin (BTC) boğa piyasasının sona ermesini doğru bir şekilde tahmin eden üst düzey bir analist, son altcoin çöküşünün nasıl gerçekleştiğini ayrıntıları ile anlatıyor.

Pentoshi takma adıyla bilinen analist, sosyal medya platformu X’teki 779.400 takipçisine yaptığı açıklamada, piyasaları hareket ettiren şeyin momentum olduğunu söylüyor. Analiste göre, kripto piyasaları o kadar yüksek oranda yeni altcoinler piyasaya sürüyordu ki, bu talebi tüketti ve momentumun diğer tarafa geçmesine izin verdi. Şöyle diyor:

“Bence çoğunlukla basit arz-talep dinamikleri söz konusuydu. Öyle bir noktaya geldik ki her gün çok sayıda yeni coin piyasaya sürülüyor ve her birinin desteklenmesi için giderek daha fazla likiditeye ihtiyaç duyuluyordu. Bir noktada, mevcut fiyatları desteklemek için günde yaklaşık 200 milyon dolar yeni para girişine ihtiyaç vardı.

Yani arz talebi bastırıyor ve herkes işin içinde olduğu için, defterlerde yeterli pasif arz ve talep ya da likidite yok ve bundan dolayı şiddetli düşüş hareketleri yaşıyoruz. Bir denge noktasına ulaştık ve sonra diğer takım geçici olarak kontrolü ele aldı.”

İlgili – Analist: Bitcoin halving kısa vadede piyasaya acı getirecek

Ünlü analist, son altcoin çöküşüne neyin sebep olduğunu açıkladı

Yatırımcıların altcoin piyasalarının değerini takip etmek için kullandığı TOTAL3, 2024’teki en yüksek seviyesi olan 788,85 milyar dolardan yaklaşık %30’luk bir düşüşle 563,85 milyar dolara kadar geriledi.

Piyasa genelindeki düzeltmenin ortasında bile Pentoshi, kripto boğa piyasasının hala sağlam olduğunu vurguluyor. Sözlerine şöyle devam ediyor:

“Bence bu makro bir zirve değil, sadece yerel bir zirve. Boğa piyasası her zaman arz sonsuz hale geldiğinde ve satın alacak kimse kalmadığında sona erer. Benim görüşüme göre henüz o noktada değiliz.”

Geniş bir takipçi kitlesi olan analist, TOTAL3’e daha yakından bakarak, toparlanmadan ve 1 trilyon dolarlık bir değerlemeye yükselmeden önce 600 milyar dolar civarında destek bulacağını öne süren bir grafik paylaşıyor.

İlgili – İşte, borsalardan 12 milyon dolar çalan ABD’li hackere verilen hapis cezası

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.