1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü analist PlanB, Bitcoin 288K diyor, başka bir şey demiyor – İşte, nedeni

Ünlü analist PlanB, Bitcoin 288K diyor, başka bir şey demiyor – İşte, nedeni

Ünlü analist PlanB, Bitcoin 288K diyor, başka bir şey demiyor – İşte, nedeni
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası son zamanlarda hem negatif hem de pozitif yorumlarla doldu. Bütün bunlara rağmen ünlü analist PlanB, Bitcoin fiyatının 288,000 dolara ulaşacağı ile ilgili tahmini konusunda iyimser. Neden bu konuda emin konuştuğunun gerekçesine bakalım.


Ünlü analist PlanB: Bitcoin 288K yolundan şaşmadı

Stock-to-Flow (S2F) modelinin kurucusu ünlü analist PlanB, Bitcoin’in 288K seviyesini göreceği ile ilgili tahmininin gerçekleşeceğini bir kez daha söyledi. Bitcoin son bir ayda yüzde 40 oranında bir düşüş yaşadı. Buna rağmen PlamB, 288,000 dolar tahmininin 3 yıl içinde gerçekleşeceğinde ısrar ediyor.

PlanB, varlıkları kıtlık ve yıllık arz durumuna göre fiyat tahmini yapan S2F modelini Bitcoin’e uygulayan isim. Analist, 12 Haziran’da paylaştığı bir tweette, BTC fiyatının hala 6 haneli değere doğru yoldan şaşmadığını belirtiyor.

Bitcoin kısa süre önce 64,000 dolar civarında tüm zamanların en yüksek değerini (ATH) gördü ve oradan şimdiki 35,860 dolara kadar düştü. Bu düşüş üzerine onlarca analist daha büyük geri çekilme olabilir endişelerini dile getiriyor.

İlgili – ABD finans devleri kripto paraların kokusunu aldı

Ünlü analist PlanB: Bitcoin 288K yolundan şaşmadı

BTC-USD grafiği Kaynak: TradingView

Analist PlanB ise böyle bir ihtimalin düşük olduğunu belirtiyor. PlanB, Twitter üzerinden bir grafik paylaşarak başlığına da “Bitcoin altın oluyor (10 trilyon dolar piyasa değerine gidiyor)” yazdı. Öyle görünüyor ki son yaşanan 40,000 doların altına düşüş analisti etkilemedi.

PlanB (@100trillionUSD) şöyle diyor:

“288K hala geçerli. Bu aşamada Bitcoin S2FX modelindeki siyah çizgiye dokunmazsa benim için sürpriz olur. Mevcut volatiliteden bağımsız olarak, sarı yeşil ve mavi noktalar, kırmızı turuncu noktalardan (çok) daha yüksek olacak.”

S2F modeli geçmişte Bitcoin fiyatını doğru bir şekilde izlemişti.

KoinMedya olarak daha önce stock-to-flow (S2F) modeli ile ilgili çeşitli haberler yapmıştık. Bu modele göre BTC fiyatı 2024 yılında 288,000 dolar olacak. Tam da BTC’nin bir sonraki blok halving olayının olacağı yıl. Madencilerin ödülü yeniden yüzde 50 düşecek.

Kaynak

İlgili – Trilyon dolarları yöneten ABD bankasından önemli kripto para hamlesi

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: