Ünlü analist Michael van de Poppe, Bitcoin için 30.000 dolar dedi ve açıkladı

Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler kripto para analisti Michael van de Poppe, Bitcoin fiyatının 30.000 dolar seviyesine ralli yapabileceğini söylüyor. Bu ralli için ise iki katalizör olduğunu söylüyor. Açıklamasının ayrıntılarına bakalım.


Ünlü analist Michael van de Poppe, Bitcoin için 30.000 dolar dedi ve açıkladı

Ünlü kripto para analisti Michael van de Poppe, Bitcoin (BTC) fiyatında 30.000 dolar seviyesine ralli olabileceğini söylüyor. Bu rallinin ise iki makro ekonomik katalizöre ihtiyacı olduğunu söylüyor.

Analist, Twitter’de 664.200 takipçisine yaptığı açıklamada, Bitcoin fiyatının son zamanlarda yavaş yavaş yükselmeye çalıştığına dikkat çekiyor. Ayrıca daha büyük bir sıçramanın da ihtimal dahilinde olduğunu vurguluyor. Şöyle açıklıyor:

“Bir rahatlama rallisi ihtimali son günlerde giderek artıyor. Bence böyle bir ralli için durum uygun görünüyor. Bu yükselişi tetiklemek için ise tek gerekli olan enflasyonun beklenenden daha fazla düşmesi. Ayrıca faiz artışlarının da duraklaması. Böyle bir ortam Bitcoin fiyatına 30.000 dolar bölgesine rahatlama rallisi yapmasına yol açar.”

İlgili – Mayıs 2021’i bilen analistten Bitcoin için bu seviyeye yükseliş açıklaması

Ünlü analist Michael van de Poppe, Bitcoin için 30.000 dolar dedi ve açıkladı

Kaynak: Michael van de Poppe

Bitcoin fiyatı şu an 17.435 dolardan işlem görüyor. Van de Poppe’un bahsettiği seviyeye doğru bir yükseliş ise BTC için yüzde 72’lik potansiyel bir ralli anlamına geliyor.


Dünya genelinde yükselen enflasyon oranları ile mücadele etmek isteyen merkez bankaları son bir yılda sürekli faiz artışları yaptı. ABD merkez bankası Fed de faiz oranlarını Ocak 2022’de yüzde 0,25’ten Aralık ayına kadar yüzde 4,5’e kadar çıkardı.

Bu faiz artışları da Bitcoin ve kripto paralara olumsuz yansıdı. Tabii hisse senetleri piyasası da bundan nasibini aldı. Van de Poppe da yakın zamanda açıklanacak Tüfe verilerini bekliyor. Bu verilerin pozitif gelmesi BTC ve kripto fiyatlarına pozitif yansıyabilir.

İlgili – Türk borsalarında işlemler arttı: En çok işlem gören 10 kripto para

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ünlü analist Michael van de Poppe, Bitcoin için 30.000 dolar dedi ve açıkladı
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.