1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Türk borsalarında işlemler arttı: En çok işlem gören 10 kripto para

Türk borsalarında işlemler arttı: En çok işlem gören 10 kripto para

Türk borsalarında işlemler arttı: En çok işlem gören 10 kripto para
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Türk kripto para borsalarında son 24 saatte bazı kripto paraların işlem hacimlerinde keskin yükselişler var. Bu coinlerin hangileri olduğuna bakalım. Ayrıca en yüksek işlem hacmine sahip Gala fiyat analizi ne gösteriyor?


Türk borsalarından en çok işlem gören 10 kripto para: Gala…

Türk kripto para borsalarında son 24 saatte işlem hacmi dikkat çeken oranda yükseldi. Türk borsalarında işlem gören bazı coinlerin işlem hacmi ise 1 milyar lirayı geçiyor. Kripto verileri sağlayıcısı 21Milyon’un sağladığı bilgilere göre, son bir günde Türk borsalarının toplam işlem hacmi 8.180.965.585 TRY (429.514.179 dolar) olarak gerçekleşti.

Türk borsalarında işlemler arttı: En çok işlem gören 10 kripto para

Kaynak: 21Milyon

Türk borsaları genel kripto para piyasalarındaki gibi bu hafta başında bir canlanma yaşıyor. Çünkü bir dizi kripto para haftanın ilk gününde yükselişe geçti. Başta Bitcoin ve Ethereum, bir dizi büyük coin önündeki ilk önemli direncin üzerine ralli yaptı. Bu rallilerin başlıca sebebi için ise aşağıdaki bağlantıda yer alan ilgili yazımıza bakabilirsiniz.

İlgili – İşte, Bitcoin ve kriptonun yükselmesinin başlıca sebebi: Devam eder mi?

Türk borsalarından en çok işlem gören kripto paralara baktığımızda ilk sırada Gala (GALA) token olduğunu görüyoruz. İşlem hacmi 1 milyar Türk lirasını geçiyor. İkinci sırada ise stabil coin Tether (USDT) geliyor. USDT işlem hacmi 880 milyon lirayı geçiyor. Bu stabil coin genelde kripto alım satımında kullanılıyor.

Türk borsalarında en çok işlem gören coinler listesinde üçüncü ve dördüncü sırada Luna Classic (LUNC) ve Terra (LUNA) coinler var. Mayıs 2022’deki çöküşten sonra büyük değer kaybı yaşasa da bu coinlerin işlem hacimleri zaman zaman yükselerek dikkat çekiyor.

200 milyon lira ile 400 milyon lira arasında işlem hacmine sahip ve işlem hacmine göre Türk traderlerin en çok tercih ettiği diğer coinler ise şöyle: Fetch.ai (FET), Shiba Inu, APTOS, Solana, Bitcoin ve Dogecoin.

İlgili – Güncel Solana fiyat tahmini ve SOL coin geleceği 2023 / 2025

Gala fiyatı ne oldu?

Türk borsalarında en yüksek işlem hacmi 1 milyar TRY ile Gala coinde. GALA, Gala oyun eko sisteminin yerel kripto parası. Gala grafiği şunu gösteriyor. Ocak ayı başında 0,015 dolar – 0,02 dolar bölgesinde destek tabanı oluşturan GALA fiyatı buradan yüzde 100’ü aşan bir ralli yaptı.

Türk borsalarından en çok işlem gören 10 kripto para: Gala...

GALA/USD 4 saat grafiği Kaynak: TradingView

Gala fiyatı bu ralli sonucu 0,0511 dolara kadar çıkarak bu rallinin zirvesini kaydetti. Ancak şimdi 0,0430 dolar bölgesinde dirençle karşı karşıya ve bu direncin altında konsolide oluyor. Aynı zamanda 0,04 dolar bölgesi de fiyata destek sağlıyor. Bu iki seviyeden biri bir sonraki adımı belirleyecek.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.