Ünlü analist Bitcoin’in hangi seviyeye kadar düşebileceğini açıkladı!

Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü kripto analisti Tone Vays, lider kripto para birimi Bitcoin’in hangi seviyeye kadar düşebileceğini açıkladı. Detaylar ve Bitcoin’e ilişkin teknik veriler haberimizde.

Ünlü analist Bitcoin’in hangi seviyeye kadar düşebileceğini açıkladı!

Kripto para piyasasındaki on günlük ralli sona erdi ve başta Bitcoin olmak üzere piyasa kırmızı renge döndü. Lider kripto para birimi BTC, 22,000 dolar seviyesinin altına geriledi. Bu destek seviyesine tutunamayan Bitcoin, 21,000 dolarlık desteği tutmak için çabalıyor. Ancak satış baskısı devam ediyor ve teknik göstergeler zayıf.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Tecrübeli tüccar Tone Vays, yükseliş momentumunu sürdüremeyen Bitcoin’in yeni bir ayı döngüsüyle karşı karşıya olduğunu belirtti.

Vays, BTC’nin 21.500 dolarlık kilit kırılma seviyesinin altına düşmesinden sonra Bitcoin’in şimdiki fiyatından değerinin %33’ünden fazlasını kaybetme riski altında olduğunu söyledi.

Bitcoin

 

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini


“Bu kanala geri dönersek, Bitcoin fiyatı için tam bir felaket yaratır. Bu yüzden bu kanala girdiğimizi görmek istemiyorum. BTC’nin 128 günlük hareketli ortalamaya geri dönmesi gerekecek ve bu noktada gerçekten tekrar yükselmesi gerekiyor. Aksi takdirde, 14.000 dolarlık bu düşük hedefleri masaya geri koyacağım.” 

Haftalık grafiğe bakıldığında Vays, Bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalamanın altında kapanmasından dolayı hayal kırıklığına uğradığını söylüyor. Analist, Bitcoin’in 20,000 doların üstünde kalmasının hayati öneme sahip olduğuna dikkat çekiyor.

“Haftalık grafik hala oldukça kırılgan. 20.000 dolara geri dönmeye başlarsak, her türlü düşük seviye hedef masaya geri dönecek.” 

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 21,084 dolardan işlem görüyor. BTC, son 24 saat içerisinde %4,5 değer kaybetti. Lider kripto para biriminin piyasa değeri 402 milyar dolara geriledi. Bu değer ile kripto piyasasının %41,7’sini domine ediyor. Uzun süre 1 trilyon doların üzerine çıkan kripto piyasasının toplam değeri de yeniden bu seviyenin altına geriledi. Piyasanın toplam değeri şu anda 965 milyar dolar.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin fiyat hareketleri

Ünlü analist Bitcoin’in hangi seviyeye kadar düşebileceğini açıkladı!

 

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ünlü analist Bitcoin’in hangi seviyeye kadar düşebileceğini açıkladı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.