1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Ünlü analist Bitcoin’in gerçek değerine ne zaman ulaşacağını açıkladı!

Ünlü analist Bitcoin’in gerçek değerine ne zaman ulaşacağını açıkladı!

Ünlü analist Bitcoin’in gerçek değerine ne zaman ulaşacağını açıkladı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin’in gerçek değerinden çok uzakta olduğunu ve gerçek değerine ne zaman ulaşacağını açıkladı. Detaylar haberimizde.

Ünlü analist Bitcoin’in gerçek değerine ne zaman ulaşacağını açıkladı!

Bitcoin için hayal kırıklıkları ile dolu bir yılın son çeyreğinin içerisindeyiz. Fed’in faiz kararları Bitcoin’i ve doğal olarak kripto para piyasasını derinden etkiledi. Lider kripto para birimi son 18 ayın düşük seviyelerini gördü.

Bitcoin, son bir ayda 18.319 dolar ile 20.408 dolar aralığında fiyatlanıyor. Popüler kripto stratejisti Benjamin Cowen, Bitcoin’in bu değerinin gerçek değerinin çok altında olduğun belirtti.

Real Vision Crypto kanalında yapılan bir röportajda konuşan ünlü analist, kripto varlıklarının logaritmik regresyon modeline göre büyük ölçüde düşük değerlendiğini söylüyor. Bitcoin’in gerçek değerinin %60 ile 65 uzağında olduğunu ifade etti.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Cowen, kriptonun mevcut görüntüsünün uzun vadeli yatırımcılar için çekici göründüğünü ancak varlık sınıfının hala %15 daha düşebileceğini de sözlerine ekledi.

Bu tablo geçmişte birkaç kez gösterdiğim bir şey. Mavi çizgi, toplam kripto para  piyasa değeridir. Kırmızı çizgi, gerçeğe uygun değer logaritmik regresyon trend çizgisi olarak adlandırılan çizgidir. Şu anda veriler, gerçeğe uygun değerin, bulunduğu yere kıyasla yaklaşık %50 daha az olduğunu gösteriyor. Ayı piyasasından gerçekten çıkmadan önce biraz daha zamana ihtiyacımız var.”

 

Bitcoin

Cowen, amiral gemisi kripto paranın gerçeğe uygun değere geri dönmesinin muhtemelen 14 aydan fazla süreceğini söylüyor. Analiste göre bir sonraki Bitcoin yarılanması Bitcoin için önemli bir eşik olacak.

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 19.156 dolardan işlem görüyor. BTC’nin piyasa değeri 367 milyar dolar olurken dominasyon oranı ise %39,9.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Kaynak

Etiketler: