1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü analist Poppe’den iddialı Bitcoin açıklaması

Ünlü analist Poppe’den iddialı Bitcoin açıklaması

Ünlü analist Poppe’den iddialı Bitcoin açıklaması
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Analiste göre, önemli makro olaylarla dolu hafta öncesinde Bitcoin patlaması yaklaşıyor. Bitcoin (BTC), birkaç hafta boyunca bölgede konsolide olduktan sonra hala 20.000 dolar seviyesini aşmak için bir tetikleyici arıyor. Varlığın olası rallisi, amiral gemisi kripto para biriminin borsa ile birlikte işlem görmesiyle birlikte hakim makroekonomik faktörler tarafından kısmen ertelendi.

Beklenen Bitcoin patlaması önümüzdeki hafta olabilir mi?

Özellikle, hem boğalar hem de ayılar, piyasa katılımcıları olası bir rallinin hala oyunda olduğunu tahmin ederken hakimiyet için mücadele ettikleri için şu anda net bir avantaja sahip değiller. Durum böyleyken, Bitcoin, son 24 saatte neredeyse %2’lik hafif bir kazançla, yazım zamanında 19.200 dolardan işlem görüyordu. Özellikle, Bitcoin’in 20.000 dolarlık kilit psikolojik seviye etrafındaki istikrarı, varlığın oynaklığının düşmesine katkıda bulundu.

En son kazançlar, kripto para biriminin yaklaşık 18.700 dolara düşmesinden yaklaşık 24 saat sonra geldi. Ancak fiyat, 18.900 dolarlık kilit destek bölgesinden uzaklaştı. Aynı zamanda, uzmanlara göre, Bitcoin’in fiyatı, genişletilmiş ayı piyasasının ortasında indirimli olarak adlandırıldı.

BİTCOİN

Bu doğrultuda, kripto ticareti uzmanı Michaël van de Poppe, Bitcoin’in potansiyel patlamasının önümüzdeki hafta yakın olduğunu ve esas olarak BTC gibi risk varlıklarını olumlu yönde etkilemesi muhtemel makroekonomik olaylar tarafından tetiklendiğini öne sürdü. 321 Ekim’de yayınlanan bir YouTube videosunda Poppe, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın yaklaşan konuşması gibi faktörlerin getirileri etkileyeceğini ve muhtemelen Bitcoin’in bir sonraki fiyat hareketlerini belirleyeceğini belirtti. Bu, 10 yıllık hazine getirisinin 2008’den bu yana en yüksek seviyesine yükselmesinden sonra geldi.

Poppe şöyle deddi: “Verimlerle döndüğümüzde, risk üzerinde bir etkisi olacak ve özellikle Bitcoin nispeten iyi olacak. Bugün hala yeni zirveler yaptığımızı görüyoruz, haftanın nasıl biteceği belirleyici. <…> Getiriler düşecek, büyük ihtimalle yukarıya tırmanacağız.” Ayrıca Poppe, Apple, Microsoft ve Amazon  gibi büyük teknoloji firmalarının kazançlarından elde edilen verilerin potansiyel olarak pazarı etkileyeceğini ve pozisyon oluşturma şansı sağlayacağını vurguladı. Ayrıca, bazı Avrupa ülkeleri ve ABD için Flash İmalat PMI‘sinin (Satın Alma Yöneticileri Endeksi) kilit önemde olacağına dikkat çekti.

bitcoin

Bitcoin fiyat hareketinde Poppe, dikkat edilmesi gereken bir sonraki pozisyonun 19.600 dolar bölgesi olduğunu ve çevrilirse, 20.700 dolar ve 22.100 dolara odaklanan uzun vadeli bir tetikleyici olacağını vurguladı. Başka yerlerde Poppe, uzun pozisyonların açık olduğunu, ancak Bitcoin 19.000 doların altına düşerse ve 18.500 dolardan sıçrarsa, kısa bir tetikleyici olacak ve 17.600 doların en düşük seviyelerine inecek.

Kaynak

Etiketler: