1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Ünlü analist Bitcoin’i kısa vadede nasıl bir fiyat hareketi beklediğini açıkladı!

Ünlü analist Bitcoin’i kısa vadede nasıl bir fiyat hareketi beklediğini açıkladı!

Ünlü analist Bitcoin’i kısa vadede nasıl bir fiyat hareketi beklediğini açıkladı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Lider kripto para birimi Bitcoin’i kısa vadede nasıl bir fiyat hareketi bekliyor. Ünlü analist BTC’nin teknik verilerini inceledi ve tahmini paylaştı. Detaylar ve Bitcoin’e ilişkin teknik veriler haberimizde.

Ünlü analist Bitcoin’i kısa vadede nasıl bir fiyat hareketi beklediğini açıkladı!

Kripto para piyasasının toplam değeri 1 trilyon doların altında kalmaya devam ediyor. Piyasa, 1 trilyon dolarlık psikolojik işaretin altında mücadele etmeye devam ederken, yakın gelecekte en büyük kripto varlık olan Bitcoin’i (BTC) neyin beklediğine dair teknik analizler yapılmaya devam ediyor.

Analist Matthew Hyland, 16 Ekim’de paylaştığı analizinde Bitcoin’in 3 günlük RSI’sine  baktı ve fiyat hareketiyle birlikte değerlendirildiğinde bir satış baskısının yaşanacağını tahmin etti.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Bir tokenin en son fiyat dalgalanmalarının büyüklüğünü gözlemleyen bir momentum göstergesi olan RSI metriği Bitcoin için kısa vadede bir satış baskısı ile karşı karşıya kalabileceğini gösteriyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Hyland’a göre, Bitcoin’in mevcut fiyat hareketleri 2018 Ekim ayında azalan üçgen ile birlikte, geleneksel olarak short pozisyon almak için sinyal olarak alınan bir düşüş formasyonunun benzerini gösteriyor.

Bitcoin

 

Bitcoin 2018 ekim ayında 6.600 dolarlık bir fiyat etiketine sahipti. Lider kripto para birimi kısa sürede 3.244 dolara kadar gerileyerek %100’den fazla değer kaybetmişti.

Analist, Josh Rager, bir ralli ile eşleşen zıplayan bir top modeline dikkat çekerek, bunun yakın gelecekte Bitcoin için pek umut vermediğini ancak borsa ile tarihsel korelasyonunun BTC için bir nebze kurtuluş olabileceğini vurguladı.

Her iki analistte kısa vadede Bitcoin için bir düşüş öngörüyor. Lider kripto para birimi ise yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 19.513 dolardan işlem görüyor. BTC, son 24 saat içerisinde %1,49 değer kazandı. Kripto paranın piyasa değeri 374 milyar olurken dominasyon oranı ise %40.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Kaynak

 

 

 

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: