1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü analist Bitcoin’de dibin ne zaman görüleceğini açıkladı!

Ünlü analist Bitcoin’de dibin ne zaman görüleceğini açıkladı!

Ünlü analist Bitcoin’de dibin ne zaman görüleceğini açıkladı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto piyasasında düşüş hafta sonu da devam ediyor. Ünlü kripto analisti Bitcoin’de çöküşün ne zaman son bulacağını açıkladı. Detaylar haberimizde.

Ünlü analist Bitcoin’de dibin ne zaman görüleceğini açıkladı!

Kripto piyasası hafta sonuna kırmızı bir tablo ile girdi. Lider kripto para birimi Bitcoin, 20,000 dolarlık önemli destek noktasına tutunamadı ve bu seviyenin altına geriledi. Yatırımcıların son zamanlarda en fazla merak ettiği konuların başında Bitcoin’de düşüşün nerede duracağı geliyor.

Analistler bu konu üzerinde teknik analizler yaparak tahminlerini paylaşıyor. Ünlü kripto analisti Rekt Capital de Real Vision ile yaptığı yeni bir röportajda bu durumu ele aldı.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Ünlü analist, Bitcoin’de dip seviyesinin yılın dördüncü çeyreğinde görülebileceğini açıkladı. Analiste göre Bitcoin fiyat hareketlerindeki büyük hızlanmalar dört yılda bir meydana gelen halvingden (yarılanma) sonra gerçekleşiyor. Bir sonraki halving 2024 yılının nisan ayında gerçekleşecek.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Nacak bu yarılanma öncesi BTC’nin 500 günlük bir birikim aşaması yaşaması gerektiğini savunan Rekt Capital bu süre göze alındığında BTC’nin tarhsel olarak bu yılın son çeyreğinde dibi görmesi gerektiğini belirtti.

“Fiyat hareketindeki en büyük hızlanma yarıya indirildikten sonra gerçekleşir. Bir sonraki yarılanma Nisan 2024’te gerçekleşecek. Yarılanmanın gerçekleşmesinden önce bu dip için en az 500 gün geçmesi gerekiyor. Ve bu, bu döngü için tekrarlanırsa, bu, ayı piyasasının dibinin tamamen oluşması için dördüncü çeyreğe kadar beklememiz gerektiği anlamına gelir.”

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinamarketcap verilerine göre 19,249 dolardan işlem görüyor. BTC, son 24 saat içerisinde %1,5 son 7 günde ise %10 değer kaybetti. Bitcoin’in toplam piyasa değeri 367 milyar dolara geriledi. Lider kripto para birimi bu değer ile 866 milyar dolarlık toplam kripto piyasasının %42,4’ünü domine ediyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Ünlü analist Bitcoin’de dibin ne zaman görüleceğini açıkladı!

 

 

Canlı Bitcoin fiyatı

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: