1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Ünlü analist: Bitcoin bu seviyenin altına düşmeyecek!

Ünlü analist: Bitcoin bu seviyenin altına düşmeyecek!

Ünlü analist: Bitcoin bu seviyenin altına düşmeyecek!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü kripto analisti Inmortal, lider kripto para birimi Bitcoin’in düşüş trendinin sona erdiğini ve BTC’nin belirttiği seviyenin altına düşmeyeceğini söyledi. Detaylar haberimizde.

Ünlü analist: Bitcoin bu seviyenin altına düşmeyecek!

Bitcoin, FTX çöküşünün yarattığı güven bunalımının etkilerini üzerinden atmaya çalışırken son 24 saat içerisinde satış baskısı sona ermiş gözüküyor. Lider kripto para birimi 17.000 dolarlık kritik direnç noktasını geri almaya çalışıyor. Bitcoin için piyasanın önemli analistlerinden tahminler gelmeye devam ediyor.

Ünlü kripto analisti Inmortal’da bu analistlerden biri. Ünlü isim 180 binden fazla takipçisinin bulunduğu kişisel Twitter sayfasından Bitcoin analizlerini paylaştı. Analiste göre Bitcoin düşüş trendini durdurmayı başardı. Inmortal,  piyasaların nasıl bir sarkaç gibi hareket ettiğini takipçileri ile paylaştı.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Kripto stratejistine göre, sarkaç merkezden en uzaktayken yeni bir pazar döngüsü şekilleniyor ve burada yerçekimi kuvveti ters tarafa hareket için ivme oluşturacak. Analist, Bitcoin’in fiyat hareketlerini bu fizik kuralına benzetiyor.

“Sarkacın artık momentumu yok, sarkaç ortadayken tüm satıcılar üzerine düşeni yaptı. Bu noktadan sonra fiyat daha az kuvvetle düşer, oynaklık azalır ve fiyat sıkışır. Sarkacın en uç noktada olduğu, onu yukarı doğru iten momentumun yerçekimi kuvvetiyle karşı karşıya geldiği anı düşünün.”

Analist, 10 Kasım’da, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 doları görmesinden tam bir yıl sonra kripto piyasalarının merkezden en uzak noktada olduğuna inanıyor.

bitcoin

“Şimdi bir piyasa döngüsünün en büyülü anlarından birini, merkezden en uzak noktayı, yörüngenin en uzak noktasını yaşıyorsunuz. Maksimum finansal fırsat noktasının içindeyiz” 

Analist ayrıca takipçileriyle, Bitcoin’in üç günlük grafikte göreceli güç endeksi (RSI) ile yükseliş eğilimi gösterdiğini gösteren bir grafik paylaştı. Satıcıların ivme kaybettiğini ve alıcıların piyasayı kontrol etmeye başladığını belirten analist, Bitcoin’in 16.000 doların altına düşmesinin sadece bir sapma olabileceğini öne sürüyor ve BTC’nin sonunda 18.000 dolar civarında desteği geri kazanacağını tahmin ediyor.

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 16.564 dolardna işlem görüyor. BTC’nin piyasa değeri şu anda 318 milyar dolar.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: