fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Uniswap ve UNI token fiyatından muhteşem haberler

Uniswap ve UNI token fiyatından muhteşem haberler

Uniswap ve UNI token fiyatından muhteşem haberler
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Uniswap ve onun yerel tokeni bir dizi pozitif gelişeye ev sahipliği yapıyor. En başta UNI token fiyatı yeni bir yükseliş dalgası başlattı. Bu gelişmelerin ayrıntılarına bakalım.


Uniswap ve UNI token fiyatından muhteşem haberler

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatları yükselirken, ilk 10 kripto para arasında en güçlü performansı Uniswap’ın yerel tokeni UNI gösteriyor.

UNI fiyatı son 24 saatte yüzde 10 yükseldi ve şimdi 30 dolara doru yol açıyor. UNI token şu an 29.01 dolardan işlem görüyor ve piyasa değeri de 16.9 milyar dolar. Son 7 günde ise UNI fiyatı yüzde 30’dan fazla yükseldi. Bu olurken, kripto para borsalarının cüzdanlarında bulunan UNI token miktarı da düşüşte. Bu da kripto para için başka bir iyi haber.

Uniswap ve UNI token fiyatından muhteşem haberler

Kaynak: CryptoQuant

Diğer yandan UNI tokenlerin çoğu Uniswap’in kendi merkezsiz borsasında (DEX) bulunuyor. Son 3 ayda Uniswap’teki adreslerin yüzde 82’si toplam UNI arzının yüzde 96’sına sahip.

İlgili – UniSwap Rehberi: UNI nedir, ne işe yarar, geleceği var mı?

Ters token bölmesi gerçekleştirecek

Kripto para borsası Uniswap 9 Ağustos’ta yaptığı duyuruda, Uniswap için ters token bölmesi gerçekleştireceğini bildirdi. Binance olayı şöyle açıklıyor:

“Ters token bölünmesi, mevcut verilen token sayısını daha az sayıda orantılı olarak daha değerli tokenlerle birleştiren bir süreçtir.”

UNIDOWN için ters token bölünmesi 100,000:1 oranında yapılacak. Bu olay gelecek hafta 17 Ağustos’ta gerçekleşecek. Binance de UNIDOWN tokenler için bir süreliğine “ticaret, abonelik ve ödeme” işlemlerini durduracak.

Uniswap, kripto para ticareti sağlayan en büyük merkezsiz borsalardan (DEX) biri. Kısa süre önce borsa artan düzenleyici baskısına göre bir dizi temizleme önlemi almıştı. Geçen ay Uniswap, ticaret uygulamasında bir dizi token için işlemi durdurmuştu.

Bu önlemler küresel çapta düzenleyicilerin kripto işletmelere artan oranda baskısı üzerine yapılıyor. Popüler ticaret platformu Binance de benzer önlemler aldı.

Uniswap (UNI), 2021’de en iyi performans gösteren kripto paralardan biri. UNI fiyatı 2021 yılının başından bu yana 5.5 oranında yükseldi, son bir yıllık yükselişi ise yüzde 450 oranında.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: