1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Ukrayna’dan kripto para borsalarına Rusya çağrısı!

Ukrayna’dan kripto para borsalarına Rusya çağrısı!

Ukrayna’dan kripto para borsalarına Rusya çağrısı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Rusya’nın Ukrayna’da başlattığı savaşın ardından dünyadan Rusya’ya tepkiler yağıyor. Rusya, büyük ekonomik yaptırımlarla karşı karşıya kalerken Ukrayna’dan kripto para borsalarına yeni bir çağrı geldi. Detaylar haberimizde.

Ukrayna’dan kripto para borsalarına Rusya çağrısı!

Son bir haftadır dünyanın bir numaralı gündemi Rusya’nın Ukrayna’ya açtığı savaş. Dünya ülkeleri Ukrayna’ya destek verirken Rusya’ya yaptırımlar açıklıyor. ABD ve Avrupa ekonomik yaptırımlarla Rusya’nın geri adım atmasını sağlamaya çalışıyor. Rusya SWIFT sisteminden çıkarıldı.

kripto para borsaları

İngiltere’de Rusya ile ticaret yasağı açıkladı. Bazı Avrupa ülkeleri ülkelerindeki Rus varlıklarını dondurdu. Putin ve Lavrov’un da içinde olduğu önemli seviyelerdeki Rus liderlere seyehat yasağı getirildi. Tüm bu engellemelerin içinde Ukrayna’dan kripto borsalarına Rusya konusunda bir istek geldi.

İlgili: Rusya kripto para mı kullanacak?

Ukrayna başbakan yardımcısı ve dijital dönüşüm bakanı Mykhailo Fedorov, kripto borsalarını hem Rus hem de Belaruslu kullanıcıların hesaplarını dondurmaya çağırdı.

Fedorov, Twitter’dan yaptığı çağrı ile ülkelerinin savunulmasında bu talebin yerine getirilmesinin çok önemli olduğunu vurgulayarak sadece belirli kişilerin hesaplarının dondurulması değil tüm kullanıcıların hesaplarının dondurulmasının çok önemli olduğunu belirtti.

“Tüm büyük kripto borsalarından Rus kullanıcılarının adreslerini engellemelerini istiyorum. alnızca Rus ve Belaruslu politikacılarla bağlantılı adresleri dondurmak değil, aynı zamanda sıradan kullanıcıları sabote etmek çok önemli.”

Dünyanın en büyük borsalarından biri olan Kraken’in CEO’su Jesse Powell, bugün böyle bir hareketin “yasal bir zorunluluk olmadan” yapılamayacağını açıkladı. Ancak Rus kullanıcıların böyle bir kararı almaya itecek gelişmeler yaşanabileceği konusunda da uyardı.

İlgili: En iyi kripto borsaları!

Fedorov, NFT platformu DMarket’in Rusya ve Beyaz Rusya’daki müşterilere ait hesapları dondurmasını memnuniyetle karşıladıklarını da dile getirdi. Kripto borsaları aracılığı ile Ukrayna’ya başlatılan yardım kampanyasında 26 Şubat’tan bu yanda 10 milyon dolar değerinde Bitcoin, Ethereum ve USDT bağışlandı.

İlgili: Ukrayna’ya büyük kripto para yardımı

Açıklanan mali yaptırımlar Rusya’yı ekonomik olarak etkilemeye devam ediyor. Ruble bu sabah dolar karşısında %27 değer kaybetti.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.