1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. TRON ve BitTorrent’ten yeni sürpriz proje

TRON ve BitTorrent’ten yeni sürpriz proje

TRON ve BitTorrent’ten yeni sürpriz proje
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

TRON ve BitTorrent, blockchain sektörü için önemli bir projeye imza atıyor. CEO Justin Sun, artık yeni projenin ayrıntılarını paylaştı.


TRON ve BitTorrent’ten yeni bir sürpriz proje: BitTorrent Chain (BTTC)

TRON ve BitTorrent Inc, bir araya gelerek yeni bir sürpriz proje başlatıyor. BitTorrent, bir tweet üzerinden yeni projenin isminin BitTorrent Chain (BTTC) olduğunu açıkladı.

BitTorrent Inc. (@BitTorrent) şöyle açıkladı:

“BitTorrent ve TRON’un bomba projesi artık açıklanıyor.

BitTorrent Chain (BTTC), blockchain alanındaki ilk ölçeklenebilir heterojen zincirler (chain) arası birlikte çalışabilirlik protokolü. Yakında!

Zincirlerin tam bağlantı sağladığı yeni bir döneme adım atalım.”

https://twitter.com/BitTorrent/status/1433780568190119940?s=20

BitTorrent Chain (BTTC) nedir?

Kısaca olarak BTTC’nin blockchain sektörünün ilk ölçeklenebilir heterojen chain’ler arası birlikte çalışabilirlik protokolü olduğunu söyleyebiliriz.

Projenin amacı, chain’ler arasındaki bağlantıları daha güçlü yapmak. Özellikle bu proje, TRON’un DeFi, NFT ve DApp zincirler arası sorunlarını çözecek bir Katman 2 ölçeklendirme çözümü görevi görecek. Ayrıca BTTC’nin 30 Ekim 2021 tarihinde çıkacağını da belirtelim.

O gün TRON, güçlü bir çapraz zincir bağlantısı olan kapalı bir katman 1 ve katman 2 ağları döngüsü oluşturacak. Buna açıklama getirmek için TRON CEO’su Justin Sun, TRON topluluğuna açık bir mektup yazdı.

Bu mektupta BTTC’ye götüren süreci açıklıyor. Ayrıca TRON ve yeni projenin geliştiğini görmekten mutlu olduğunu belirtiyor. Ayrıca BTTC’nin amacı konusunda da bilgi veriyor. En başta zincirler arası bağlantıların ve birlikte çalışabilirliğin geliştirilmesinin önemine değiniyor.

İlgili – Tron CEO’sundan çılgın kripto alımı!

BTTC’nin birbirine bağlayacağı blockchain ağlar

Başlangıçta BTTC, TRON, Ethereum ve Binance Smart Chain’i (BSC) birbirine bağlayarak işe başlayacak. Bununla, tüm bu ağların kullanıcıları varlıkları sorunsuz bir şekilde ve düşük ücretlerle ağlar arasında transfer edebilecek. Daha sonra ise proje daha fazla halka açık blockchain ağını birbirine bağlayacak.

Buna ek olarak BTTC, Ethereum Virtual Machine (EVM) ile de uyumlu. Dahası tamamen merkezsiz. Yani yakında bir oylama sistemi başlatacak. Yani topluluk üyeleri yönetimle ilgili oylamalara katılarak BTT kazanabilecek.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: