1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Topluluğun Ripple’ın SEC’i yeneceğine inancı ile XRP fiyatında yükseliş

Topluluğun Ripple’ın SEC’i yeneceğine inancı ile XRP fiyatında yükseliş

Topluluğun Ripple’ın SEC’i yeneceğine inancı ile XRP fiyatında yükseliş
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple topluluğu SEC davası sonucunda şimdi daha iyimser. Yaşanan son gelişmeler bu iyimserliğe katkı yaptı.


Ripple topluluğunun SEC davasının kazanacağı inancı artıyor

Ripple (XRP) fiyatı bugün yükselişe geçti. Öyle görünüyor ki yatırımcıların bu kripto paraya olan desteği yeniden güçleniyor. Özellikle de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasında devam eden davanın getirdiği baskıya rağmen. Bu dava XRP için bir dizi belirsizlik getiriyor. Yine de XRP/USD paritesi bugün yükselerek 1.32 dolardan işlem görüyor.

Ripple – SEC davasında iyimserlik artıyor

Ripple ile SEC arasında devam eden davada kripto para topluluğunun iyimserliği artıyor. En son SEC, Ripple’ın talep ettiği belgeleri vermeyi kabul etmemişti. Ripple, SEC çalışanlarının ne kadar kripto paraya sahip olduğu ile ilgili belgeleri istemişti. Özellikle ne kadar XRP aldıkları ile ilgili. SEC ise istenen verileri vermeyi reddetti. Çünkü bu belgeler Ripple’ın yararına olacak.

Buna ek olarak SEC bir de XRP ve ETH’nin statüsü ile ilgili iç belgeleri de vermiyor. Bu belgeler de Ripple’ın dayanaklarını güçlendirebilir. Bu iyimser gelişmeler XRP’de volatiliteyi artırdı. Her ne kadar XRP’deki yükselişler diğer kripto paralar ile kıyaslandığında zayıf kalsa da yine de topluluktaki iyimserliği artırıyor.

XRP balinaları harekete geçti

Bu arada XRP balinalarında da artan bir faaliyet var. Bu da Ripple’ın kripto parası için daha bir iyi haber. Sonuçta her iki yöne de güçlü fiyat hareketi gelebilir.

Whale Alert’in sağladığı verilere göre, birkaç balina bilinmeyen cüzdanlar arasında milyonlarca XRP coin hareket ettirdi. Buna ek olarak bir de XRP cüzdanları da canlanmaya başladı. Sonuçta işlem hacmi yükselirken, bu da XRP fiyatını destekliyor.

Uzman analist ve trader Michaël van de Poppe de XRP ile ilgili cesaret verici tahminler paylaştı. XRP boğa momentumunda yükseliş gözlemliyor. Ona göre önümüzdeki oturumlarda yaşanacak yüzde 40 ralli kripto parayı daha da yükseğe taşıyacak. Yaptığı teknik analiz bunu gösteriyor.

XRP için kilit seviyeler

XRP/USD 4 saat grafiğinde hareketli ortalamalar ve MACD indikatörü güçlü bir boğa görünüm veriyor. XRP’nin 1.26 dolar pivot noktasının üzerinde güçlü bir duruşu var. Öyle görünüyor ki alıcılar 1.38 dolar direncini test etmeye hazırlanıyor.

Topluluğun Ripple’ın SEC’i yeneceğine inancı ile XRP fiyatında yükseliş

XRP/USD

Alım baskısında artış kripto parayı 1.40 dolar kilit seviyeye götürebilir. Ayrıca 1.50 dolara ulaşmak için alıcıların 1.47 dolardaki direnç engelini aşması gerekiyor.

Kaynak

İlgili – Ripple teknik analizi: 4 aylık trendi kıran XRP fiyatı yeni zirve yapar mı?

Etiketler: