1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. The Sun’dan muhteşem Bitcoin öngörüsü!

The Sun’dan muhteşem Bitcoin öngörüsü!

The Sun’dan muhteşem Bitcoin öngörüsü!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı yükselmeye devam ederken, uzmanlardan dikkat çeken BTC öngörü ve yorumları gelmeye devam ediyor. Bunlardan en dikkat çekeni, dolar ile ilgili olanı.


The Sun’dan muhteşem Bitcoin öngörüsü!

Bitcoin, 2030 itibariyle dünyanın rezerv para birimi konumunu dolardan alabilir. BTC fiyatı yükseldikçe daha fazla uzman böyle bir Bitcoin yorumu dile getiriyor.

Bitcoin fiyatı kısa süre önce ABD Doları karşısında 67,000 dolara yaklaşarak yeni bir tüm zamanları zirvesini (ATH) kaydetti. Bu yükseliş, New York borsasında ilk Bitcoin bağlantılı ETF’nin (exchange-traded fund) işlem görmesinden sonra geldi.

İlgili – Bitcoin teknik analizi

Bitcoin ABD Doları’nın yerini alabilir

İnsan Hakları Vakfı baş strateji uzmanı Alex Gladstein ise Bitcoin’in dünyanın rezerv para birimi olarak ABD Doları’nın yerini alabileceğini düşünüyor.

Bitcoin, 2009 yılında kimliği hala sır olan Satoshi Nakamoto tarafından çıkarılmıştı. BTC fiyatı çoğu zaman çok şiddetli dalgalanmalar yaşasa da sonuç itibariyle inanılmaz bir büyüme kaydetti. Satoshi Nakamoto kayıplara karıştı ve kimse bu başarılı yeni dijital para dünyasının arkasındaki ismin kim olduğunu bilmiyor.

Bitcoin topluluğu, lider kripto paranın yakında dünyadaki tüm gümüşün değerini geçebileceğini düşünüyor. Ayrıca önümüzdeki 5 yıl içinde kolayca bir milyar kullanıcının üzerine çıkabileceği kaydediliyor.

Dünyanın farklı ülkelerindeki ulusal para birimleri, merkez bankalarının sürekli para basmasından dolayı değer kaybediyor. Bitcoin ise 21 milyon coin sınırına sahip ve bundan dolayı enflasyona karşı önemli bir seçenek sunuyor.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini, geleceği ve beklentiler 2021- 2025

Nüfuzlu isimden Bitcoin yorumu

Kripto para ayı piyasasında gerçek yatırımcılar sektöre ilgi duyuyor

İnsan Hakları Vakfı baş strateji uzmanı Alex Gladstein, en çok okunan İngilizce gazete olan The Sun’a yaptığı açıklamada şöyle diyor:

“Durdurulamaz bir şekilde büyüyor ve Bitcoin’in fiyatı dolar karşısında yükselişe devam ediyor. Volatiliteli olacak. Yükselecek ve düşecek. Ancak Bitcoin gibi bir varlığa sahip olacaksınız. Öyle bir varlık olacak ki arz oranı değiştirilemez.”

Alex Gladstein, ABD ve Avrupa merkez bankalarının nasıl hızla yeni para bastıklarına da dikkat çekiyor. Ona göre burada tarihte görülmemiş bir durum var. Şöyle bir sonuca varıyor:

“Bitcoin öyle bir araç ki sonuçta asıl amacı dünya rezerv para birimi olarak doların yerini almak.”

Kaynak

Etiketler: