Texas’lı senatörden Bitcoin ve Ukrayna hakkında ilginç açıklamalar!

Texas'lı senatörden Bitcoin ve Ukrayna hakkında ilginç açıklamalar!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Texas’lı senatör Ron Paul katıldığı canlı yayında Bitcoin ve Ukrayna hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Senatörden ABD yönetimine önemli uyarılar geldi.


Texas’lı senatörden Bitcoin ve Ukrayna hakkında ilginç açıklamalar!

Ukrayna Başkanı Zelensky, 16 Mart’ta internet bağlantısı ile ABD Kongresine bağlandı ve ABD’li senatörlere seslendi. Zelensky’nin açıklamaları hem Demokrat hem de Cumhuriyetçi senatörler tarafından ayakta alkışlandı.

Zelensky’nin açıklamalarının ardından ABD Başkanı Biden, Ukrayna’ya ek silah yardımında bulunacağını açıkladı. ABD yönetimi Ukrayna’ya 800 milyon dolar değerinde silah yardımında bulunacak.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin fiyat tahmini

ABD yönetiminin Ukrayna savaşına taraf olmasına ve aktif biçimde müdahil olmasına karşı Texas senatörü Ron Paul, çeşitli eleştiriler getirerek kaygılarını dile getirdi. Paul’a göre Ukrayna ve Rusya arasında devam eden savaş kontrolden çıkabilir ve savaşın sınırları daha da genişleyebilir. Savaşın Ukrayna sınırından dışarı yayılması ise 3’üncü Dünya Savaşı riskini beraberinde getiriyor.

Paul’a göre savaşın kontrolden çıkması ABD ekonomisine ciddi yükler getirecek ve doların küresel rezerv konumu ciddi zarar görecektir. Paul 2’nci Dünya Savaşında tüm Avrupalı ülkeler bombardımana tabi tutulurken ABD’nin coğrafi konumu nedeniyle savaşın yıkıcı etkilerinden uzak kaldığını belirtti. 2’nci Dünya Savaşının ardından kurulan NATO, IMF, Dünya Bankası gibi kuruluşlara ise ABD öncülük etti ve bu sayede dolar küresel rezerv aracı haline geldi. Ancak Paul’a göre olası bir 3’üncü Dünya Savaşında ABD 2’nci Dünya Savaşında olduğu gibi topraklarını savaştan uzak tutamayabilir.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin teknik fiyat analizi

Ron Paul, Bitcoin hakkında ise devletlerin Bitcoin’i yasaklama ihtimalinin hala bulunduğunu belirtti. Paul ayrıca Bitcoin’in son günlerde hisse senedi piyasaları ile gösterdiği yüksek korelasyona dikkat çekerek Bitcoin’in hedge yatırım aracı olma özelliğini giderek kaybettiğini vurguladı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Texas’lı senatörden Bitcoin ve Ukrayna hakkında ilginç açıklamalar!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.