Loading...
btc
BTC
-1.51%
Bitcoin
65.766,38 USDT
eth
ETH
-1.55%
Ethereum
3.415,35 USDT
bch
BCH
-3.77%
Bitcoin Cash
415,40 USDT
xrp
XRP
-2.19%
Ripple
0,47 USDT
ltc
LTC
-2.32%
Litecoin
77,31 USDT
bnb
BNB
-0.5%
Binance Coin
596,77 USDT
sol
SOL
-3.65%
Solana
141,91 USDT
avax
AVAX
-3.45%
Avalanche
29,92 USDT
ada
ADA
-3.99%
Cardano
0,40 USDT
dot
DOT
-4.24%
Poladot
6,09 USDT
doge
DOGE
-4.15%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-4.41%
Shiba Inu
0,00 USDT

Tether’in (USDT) piyasa payını yiyen 2 stabil coin

Stabil coinlerin varlığı, kripto paralar için bir fırsat olabilir. Çünkü stabil coinler, kripto paraların geleneksel finansal sistemde kabul görmesi ve başarılı olmasının bir yolu.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Lider stabil coin şirketi Tether’in başı düzenleyicilerle dertten kurtulmuyor. Bu olurken USDT’nin piyasa payını 2 stabil coin yiyor. Bu stabil coinlerin piyasa payı büyürken, USDT durgun.


Tether’in (USDT) piyasa payını yiyen 2 stabil coin

Kripto para piyasası daha fazla kişinin katılımı ile genişliyor. Stabil coin şirketleri de piyasadan daha fazla pay alabilmek için birbiri ile yarışıyorlar. Öyle görünüyor ki stabil coin Tether (USDT) bu alanda liderliğini koruyor. Piyasada 61 milyar dolarlık USDT dolaşımda.

Buna rağmen öyle görünüyor ki rakipleri Circle’ın USDC ve Binance’in BUSD stabil coinleri de piyasadan daha fazla pay almaya başladı. Öyle ki son 2 ayda tek bir tane bile olsa USDT basılmadı. Sonuç olarak USDT’nin piyasa değeri tarihi dip olan yüzde 57.23’e düştü.

Bu da USDC ve BUSD gibi rakiplerine piyasaya girme imkanı sağladı. Aynı zaman diliminde USDC’in piyasa payı yüzde 24.39’a ve BUSD’un da yüzde 10.9’a yükseldi.

Tether’in (USDT) piyasa payını yiyen 2 stabil coin

Grafik: CoinMetrics, TheBlock

İlgili – Stabil coinler ne işe yarar?

Tether’in düzenleyicilerle sorunu büyüyor

Öyle görünüyor ki Tether’in düzenleyicilerle sorunları yakın zamanda bitmeyecek. Geçen hafta ABD Adalet Bakanlığı, potansiyel bankacılık dolandırıcılıkları aleyhinde soruşturma başlatmıştı.

Bloomberg’in haberine göre, “federal savcılar Tether’in işlemleri gizleyip gizlemediğini soruşturuyor.” Bu olaylar Tether’in çalışmaya başladığı ilk yıllara kadar uzanıyor. O zaman Tether’in 2017 boğa rallisi döneminde arkasında fiziksel USD olmadan USDT bastığı da iddia ediliyor.

Tether ise yetkililer ile tam iş birliğine hazır olduğunu belirtiyor. Ayrıca öyle görünüyor ki bu soruşturma sürerken Tether, USDT basımlarını durdurdu.

Tether CTO’su Paolo Ardoino ise USDT’nin piyasa payını rakiplerine kaptırması hakkında şöyle konuştu:

“Herkes kraldan alır, kimse küçüklerden almaz. Her bir sektörün kilit başarısı rekabet ve çeşitlendirme.”

“İster inanın ister inanmayın, ‘Herkesin büyümesine izin verin ki hepimizin sesi daha yüksek çıksın’ bizim sloganımız. Böylece uzun vadede stabil coin sektörü daha sağlam olacak. Biz büyüme görmenin aleyhine değiliz. Sadece bunun adil ve eşit olmasından yanayız.”

İlgili – ABD’den sonra bir dünya devi daha stabil coinleri hedef aldı

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.