1. Home
  2. Güncel Haber
  3. İsviçre merkezli ünlü bankanın CEO’sundan kripto açıklaması!

İsviçre merkezli ünlü bankanın CEO’sundan kripto açıklaması!

İsviçre merkezli ünlü bankanın CEO’sundan kripto açıklaması!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İsviçre merkezli ünlü bankanın CEO’su katıldığı programda müşterilerinin kripto paralara olan ilgisini değerlendirdi. Detaylar haberimizde.

İsviçre merkezli ünlü bankanın CEO’sundan kripto açıklaması!

İsviçreli özel bankacılık ve yatırım yönetimi grubu Vontobel Holding AG’nin CEO’su Zeno Staub, Bloomberg’ten Anna Edwards ile yakın zamanda bir röportaj gerçekleştirdi.

Zeno Staub, röportajda kripto para birimlerine duyulan ilgiye de değindi ve banka müşterilerinin ilgisi olduğunu söyledi.

“Müşterilerin kripto para birimlerine ilgisi var. Altta yatan teknolojinin aslında belirli bir uygulama türünden daha önemli olduğuna inanıyoruz. Blockchain teknolojisinin, genel güvenlikleştirme eğiliminin mantıksal sonucu olduğuna inanıyoruz çünkü merkezi karşı taraf olmadan bir güven yaratabilecek mevcut tek teknoloji bu.”

Ünlü CEO aynı zamanda müşterilerine kripto para hizmetleri verdiklerini de açıkladı. Kirpto para birimlerine artan ilgi önemli finans kuruluşlarını başta karşı olsalar bile alana girmeye zorladı. Bankalar müşterilerinden gelen yoğu talepleri geri çeviremiyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Bundan sonra büyük değişikliklerin geleceğini göreceğiz. Müşterilerimize sunduğumuz şey, bazı kripto para birimlerine güvenli, kullanışlı, kullanımı kolay bir şekilde ulaşmalarını sağlamak. Müşterilerimiz bunu takdir ediyor ve servetlerinin bir kısmını buna tahsis ediyor.”

Vontobel Holding, 1924 yılında kuruldu ve halihazırda 22 ülkede 30 ofisi bulunuyor. Finans kuruluşunun kontrolü altında 288 milyar İsviçre frangı bulunuyor.

İsviçre’de bulunan dünyanın en büyük fon yöneticilerinden biri olan USB Bank’ın özel varlık danışmanı Alli McCarteny’de ocak ayında CNBC’de yaptığı röportajda varlıklı müşterilerinin Bitcoin’e ilgi duyduğunu ve yatırım yapmak istediklerini belirtmişti.

McCartney, yaptığı açıklamada geleneksel finans sistemlerine yatırım yapanların dahi kripto paralara da yatırım yapmak istediklerini belirtmişti.

Kaynak