1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Tether’in stabil coini USDT’nin rezervi ne durumda?

Tether’in stabil coini USDT’nin rezervi ne durumda?

Tether’in stabil coini USDT’nin rezervi ne durumda?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Tether, yeni bir rapor yayımladı. Burada stabil coini USDT’nin rezervi ile ilgili değişiklikler yaptığı görülüyor. Terra’nun stabil coininin çöküşünden sonra buradaki adımlar pozitif gelişmeleri işareti olabilir.


Tether, stabil coini USDT’nin rezervini güçlendiriyor

Dünyanın en büyük ve en çok kullanılan stabil coin parasını çıkaran Tether, 18 Mayıs’ta resmi bir rapor yayımladı. Bu rapora göre, USDT ticari senet rezervini yüzde 17 oranında kesti ve ABD Hazine bonolarını artıdı. Böylece USDT’yi destekleyen rezerv şimdi daha güçlü hale geldi. Tether, söz konusu ticari senet azalmasını 2022 yılının ilk çeyreğinde yaptı. 1 Nisan’dan bu yana ise yüzde 20 daha azalttı. Son yüzde 20 düşüş ise şirketin ikinci çeyrek raporunda yer alacak.

Tether bu adımları USDT’nin dolar değerini kaybetmesinden sonra atmış ve önlem almıştı. Stabil coin, 12 Mayıs’ta 95 cente düşmüştü. Tabii bu sırada başka bir algoritmik stabil coin olan TerraUSD değerini kaybederken piyasa genelinde bir panik havası yaşanmıştı. Tether ise USDT coinin değerinin tam rezerv ile desteklendiğini bildiriyor. Bununla ilgili dün yeni bir rapor paylaştı.

İlgili – Tether nedir? USDT ne işe yarar, güvenilir mi?

Tether nedir? USDT ne işe yarar, güvenilir mi?

Alınan önlemler çerçevesinde Tether, rezervindeki ticari senetleri 2022 yılının birinci çeyreğinde 24 milyar dolardan 20 milyar dolara düşürdü. Aynı zaman diliminde şirket, piyasa para fonlarına ve ABD hazine bonolarına yaptığı yatırımları artırdı. Tether, ABD hazine bonolarına yatırımını yüzde 13 artırdığını bildiriyor. Burada ise 35.5 milyar dolardan 39 milyar dolara bir yükseliş var.

İlgili – UNUS SED LEO coin nedir, geleceği nasıl? Güncel LEO coin haberleri

Tether’in teknoloji müdürü Paolo Ardoino şöyle diyor:

“Tether, birden fazla siyah kuğu saldırısı ve oldukça volatiliteli piyasa koşulları ve en karanlık günlerinde bile istikrarını korudu. Tether, doğrulanmış müşterilerinden gelen hiç bir geri ödeme talebini asla geri çevirmedi.”

Terra’nın LUNA ve UST coinlerinin çöküşünden sonra Tether USDT rezervinin güçlü olduğunu göstererek yatırımcılarını paniğe kapılmamaları sağlamaya çalışıyor.

Kaynak

Etiketler: