1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Tether (USDT) Tron ağında yeniden servet bastı
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Tether (USDT) Tron ağında yeniden servet bastı

Tether (USDT) Tron ağında yeniden servet bastı
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Tether (USDT) Tron ağına ek stabil coin göndererek, buradaki payını daha da artırdı. Böylece uzun süredir Tether’in artık yeni token basmadığı söylentilerine cevap vermiş oldu. Ancak öyle görünüyor ki rakipleri USDT’yi geride bıraktı.


Tether, Tron ağında ek 1 milyar USDT bastı

Dünyanın lider stabil coin kuruluşu Tether, TRON ağında ek 1 milyar dolarlık USDT token bastı.

Büyük işlemleri takip eden Whale Alert platformu, 1 milyarlık Tether tokenin basılarak 9 Ağustos’ta TRON ağına gönderildiğini bildiriyor.

Bu ayın başında Tether’in artık token basımını durdurduğu haberlerini yalanlayan şirketin CTO’su Paolo Ardoino, hemen son gelişme üzerinde yorum yaptı. Şöyle diyor:

“TRON ağına ek 1 milyar USDT takviyesi yapıldı. Şuna dikkat edin ki bunlar basılmış ancak henüz işlemler için yetki verilmemiş tokenler. Yani bu tutar, bir sonraki dönem ihraç talepleri ve zincir takasları için envanter olarak kullanılacaktır.”

Tether’in şeffaflık raporuna göre, TRON ağında şimdiye kadar 32 milyar USDT basıldı ve dünyanın en büyük stabil coini ünvanını koruyor. Bu son işlem olması muhtemel olan 1,1 milyar daha yetkilendirilmiş ancak henüz yayınlanmamış bir miktar daha vardı.

Bu son USDT basımı ile dolaşımda olan toplam 62.8 milyar USDT’nin yüzde 53.5’i Tron ağında bulunuyor.

İlgili – Tether’in (USDT) piyasa payını yiyen 2 stabil coin

USDT dağılımı nasıl?

Ethereum ise ERC-20 tokeni olarak kendi ağında toplam 30.9 milyar USDT bulunduruyor. Geri kalan bir avuç USDT ise az miktarlarda EOS, Algorand, Liquid, SLP (Bitcoin Cash) ve Solana ağlarına dağıtılmış durumda. Mayıs ayında ise Avalanche blockchain üzerinde de USDT işlemleri başlatılmıştı.

Dolaşımdaki Tether arzı bu yıl 1 Ocak’tan itibaren 20.9 USDT’den yüzde 200 oranında arttı. Bu her ne kadar etkileyici görünse de üç rakiplerinin hepsi de büyüme oranı olarak Tether’i geçti.

En çok yeni stabil coin basan ise Circle oldu. Bu şirketin stabil coini USDC arzı bu yıl şimdiye kadar yüzde 600 arttı. 1 Ocak’ta 3.9 milyar arzı olan USDC şimdi tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 27.6 milyar coine çıktı.

Binance’in stabil coini BUSD da Tether’i geçti. BUSD arzı yüzde 1,130 oranında büyüdü. Stabil coin DAI ise yüzde 380 oranında arttı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: