1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Tesla’nın Bitcoin serveti araç satışlarından daha kazançlı

Tesla’nın Bitcoin serveti araç satışlarından daha kazançlı

Tesla’nın Bitcoin serveti araç satışlarından daha kazançlı
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Tesla sadece birkaç ay önce yatırım yapmasına rağmen şimdiden çok yüklü bir Bitcoin servetine sahip. Şirketin yaptığı servet bildirimine göre yaklaşık olarak 2.5 milyar dolar değerinde BTC’si var. Hesaplamalara göre Tesla elindeki Bitcoin’ler üzerinde araç satışına kıyasla çok daha fazla kazanç sağlıyor.


Tesla’nın 2.5 milyar dolarlık Bitcoin serveti

Elon Musk’ın otomobil üreticisi şirketi Tesla, Mart ayı sonu itibariyle volatiliteli kripto para piyasasına yatırımının 2.48 milyar dolar olduğunu açıkladı. Şirket, bu yılın başında 1.5 milyar dolarlık Bitcoin aldığını ve sattığı araçlar için de BTC’leri ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini duyurmuştu.

Tesla’dan Pazartesi günü yapılan açıklamada ise yılın birinci çeyreğinde yapılan Bitcoin satışlarından net 101 milyon dolar kazanç elde ettiği bildirildi. Bu da şirketin birinci çeyrek net kazancını rekor seviyelere çıkardı. Yapılan beyanname 128 milyon dolarlık gerçekleşen kazanç ve 27 milyon dolarlık değer kaybını da içeriyor.

 

Tesla’nın Bitcoin serveti araç satışlarından daha kazançlı

İlgili – Bloomberg’in Tesla açıklaması ile Bitcoin fiyatları tekrardan artışa geçti!

Tesla, Bitcoin’in piyasa değerini hesaba katmıyor. Şirket yalnızca satış yaptığı zaman elde edilen kazançları kaydediyor ve açıklıyor.

Mart ayının son günü Bitcoin 59,000 dolardan işlem görüyordu. BTC’nin bugün işlem gören değerinden biraz  yüksek bir değerdi bu. Geçen haftalarda ise BTC fiyatı önemli ölçüde dalgalanmalar yaşadı. Bitcoin bu süre zarfında hem 60,000 doların üzerine çıktı hem de 50,000 doların altını gördü.

Bu arada Çarşamba günü piyasa işlemleri öncesi Tesla hisseleri yüzde 1.6 düşmüştü. Yine de Tesla hisseleri son yılların en iyi performans gösteren varlıklarından. Ancak son üç ayda yüzde 15 düştü.

Kaynak

Etiketler: