1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriEthereum Haberleri
  3. MetaMask’te 5x keskin yükseliş

MetaMask’te 5x keskin yükseliş

MetaMask’te 5x keskin yükseliş
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para boğalarının son altı aylık dönemde güç kazandığının bir başka göstergesini ConsenSys sağladı. Buna göre kripto cüzdan sağlayıcısı MetaMask uygulamasının aktif kullanıcı sayısı yüzde 500 arttı.


MetaMask aktif kullanıcı sayısında 5 kat artış

Ethereum cüzdan sağlayıcısı ve internet tarayıcısı uzantısı MetaMask, ilk defa aylık 5 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştı. Bu da bu merkezsiz uygulama için önemli bir gelişme anlamına geliyor.

MetaMask sadece altı ay önce 1 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşmıştı. Bu altı ay zarfında kullanıcı sayısında keskin bir yükseliş görünüyor. Ekim 2020’den bu yana cüzdan sağlayıcısı aktif kullanıcı sayısını 5 kat artırdı. Bu da kripto para boğa piyasasının güç kazandığının göstergesi.

MetaMask geliştiricisi ConsenSys’un sağladığı aşağıdaki grafik, altı aylık zaman diliminde bu kripto para cüzdan sağlayıcısının nasıl hızla büyüdüğünü gösteriyor.

MetaMask aktif kullanıcı sayısında 5 kat artış

MetaMask altı ayda inanılmaz büyümesi Grafik: ConsenSys

İlgili – MetaMask nedir, Nasıl Kullanılır, Neden Kullanılmalıdır?

İlginçtir ki MetaMask’in kullanımı “güney küre”de de arttı. Bu ifade ile Asya, Afrika ve Güney Afrika’nın yükselen ekonomileri kastediliyor. MetaMask’in mobil alanda benimsenmesi özellikle Vietnam ve Nijerya’da dikkat çekiyor.

Nijerya son dönemde kripto paraların benimsenmesi açısından bir merkeze dönüştü. Bu ülkenin vatandaşları, yüksek enflasyondan kaçış ve varlıklarını yönetmek için Bitcoin (BTC) ve diğer kripto paraları kullanıyor.

ConsenSys, gelişen ekonomilerde bu uygulamanın bu kadar popüler olmasını şöyle açıklıyor:

“İlginçtir ki bu insanlar MataMask’i ek gelir elde etmek ya da uzun vadeli yatırım yapmak için kullanıyor. Birçoklarının yerel bankacılık sistemine erişimi yok. Bundan dolayı tasarruf hesabı gibi kullanmak için alternatif teknolojilere ihtiyaçları var.”

MataMask ilk defa 2016’da piyasaya çıktı ama ardından birkaç defa çok ciddi güncellemeler yaşadı. Bu kripto cüzdan sağlayıcısı ilk defa 2020 DeFi çılgınlığı döneminde çok popüler oldu. Yatırımcılar da token alımlarında bu uygulamayı tercih etmeye başlamıştı.

MetaMask sadece merkezsiz finansın değil aynı zamanda merkezsiz borsaların da büyümesinde önemli rol oynadı. Özellikle düşük piyasa değerine sahip coinlerin bulunmasında kullanılıyordu. Çünkü bu coinler henüz Coinbase, Kraken ve hatta Binance gibi borsalarda mevcut değildi.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.