1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Terra şokundan sonra Celcius CEO’sundan stabil coin uyarısı!

Terra şokundan sonra Celcius CEO’sundan stabil coin uyarısı!

Terra şokundan sonra Celcius CEO’sundan stabil coin uyarısı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Terra’nın stabil coini UST’nin 1 doların altına düşmesiyle başlayan şok, Terra’nın sıfıra inmesine ve piyasanın sarsılmasına neden oldu. Ünlü CEO, stabilcoin uyarısı yaptı. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Terra şokundan sonra Celcius CEO’sundan stabilcoin uyarısı!

Terra’nın stabil coin projesi UST’nin 1 doların altına düşmesiyle Terra geliştiricileri harekete geçti ve UST’yi 1 dolara sabitlemek için Terra arzını artırdı. Bu Terra’da büyük bir şoka neden oldu ve kripto para günler içinde sıfıra indi. Yaşanan gelişmeler ile stabilcoinler tartışmaya açıldı.

Celsius Network CEO’su Alex Mashinsky, kripto piyasasında bulunan aktörlerin tüm stabil coinlerin aynı şekilde inşa edilmediğinin farkında olması gerektiğini söyledi.

İlgili: Stabilcoin nedir?

Stabil coinler, ABD doları gibi bir emtia veya para birimine sabitlenerek nispeten istikrarlı bir değere sahip olacak şekilde tasarlanmış kripto varlıklarıdır.

Terra’nın algoritmik stabilcoini TerraUSD’nin (UST) çöküşünün ardından başlayan tartışmalara Celsius Network CEO’su Alex Mashinsky’de katıldı. Kripto kredi platformunun başkanı, tüm stabilcoinlerin istikrarlı varlıklar olarak kabul edilemeyeceğini belirtti.

“İnsanların stabilcoin adını taşıyan her kripto paranın stabil coin olmadığını anlaması çok önemli. Bir tür algoritmanız olması ve buna stabil coin kelimesini eklenmesi, bu paranın stabilcoin olduğu anlamına gelmez, bu yüzden gerçekten ayrımı yapmanız gerekiyor. Celsius, bir tür stabilcoin olarak kabul edilen 14 farklı varlığı destekliyor. Ancak biz bunları farklı gruplar halinde gruplandırıyoruz.”

Mashinsky, söz konusu stabilcoinlerin değeri bazı kripto borsalarında dalgalansa bile, sahiplerin yine de stabilcoin veren kuruluş aracılığıyla varlıklarının tam değerini kullanabileceklerini ifade etti.

İlgili: Terra CEO’sundan kritik açıklama!

Ünlü CEO ayrıca stabil coinlerin onları destekleyen varlıklara göre farklı gruplara ayrılabileceğini bu nedenle Terra düştüğünde diğer stabilcoinlerin değerinde herhangi bir değişiklik olmadığını söyledi.

“Üç grup olduğunu bilmemiz bizim için çok önemli.  Tam destekli stabilcoinler var. Bunların çoğu güven şirketleri, hatta bazıları temel olarak NYDFS (New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı) tarafından yönetiliyor. Bu ülkedeki en yüksek standart. şırı teminatlandırılmış varlıklar olan ikinci bir grubunuz var. Tether, DAI aşırı teminatlandırılmıştır. Üçüncü grup ise kendilerini stabilcoin olarak adlandıran ve sentetik olan kripto paralardır. Terra’nın UST’si bu grupta idi.”

Kaynak

Etiketler: