1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Binance’ın 1.6 milyar dolarlık LUNA stoğu ne oldu? CZ açıkladı!

Binance’ın 1.6 milyar dolarlık LUNA stoğu ne oldu? CZ açıkladı!

Binance’ın 1.6 milyar dolarlık LUNA stoğu ne oldu? CZ açıkladı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Terra (LUNA)’nın çöküşü öncesinde Binance tam 1.6 milyar dolar değerinde LUNA coin stoğu tutuyordu. Binance CEO’su CZ stoğun akıbetini açıkladı.

Binance’ın 1.6 milyar dolarlık LUNA stoğu ne oldu? CZ açıkladı!

Binance, Terra ekosisteminde 2018 yılında 3 milyon dolar destek vererek 15 milyon LUNA coin satın aldı. CEO CZ’nin açıklamasına göre bu stok LUNA ATH zirvesine ulaştığında 1.6 milyar dolar değerine ulaştı.

Bilindiği gibi Terra’nın LUNA ve UST coinleri geçtiğimiz hafta büyük bir düşüş yaşamış, ortaya çıkan çöküş kripto para piyasasının genelini de etkilemişti.

Binance CEO’su CZ, LUNA’nın çöküşü sırasında 15 milyonluk LUNA stoklarını satmadıklarını açıkladı. Binance’ın 1.6 milyar dolar değere kadar çıkan LUNA stoğu, çöküş sırasında 2400 dolara kadar geriledi. CZ LUNA coinlerinin, Terra’nın göndermiş olduğu cüzdanda aynen durduğunu ve hiç bir tanesini dahi satmadıklarını ya da hareket ettirmediklerini söyledi.

Binance'ın 1.6 milyar dolarlık LUNA stoğu ne oldu? CZ açıkladı!

Binance’ın yaşadığı büyük kayba rağmen, CZ, Terra’nın önce perakende kullanıcıların zararını karşılamak için çalışması gerektiği düşüncesinde. CZ konuyla ilgili attığı Tweette şunları söyledi:

“Kullanıcıyı koru” prensibine bir örnek olarak, Binance, yaşadığı kayba rağmen, Terra ekibinden öncelikle perakende kullanıcının sorunlarını çözmesi, ve eğer olursa Binance’a sonra dönmesini tavsiye ediyor.

Binance’ın ayrıca, LUNA stakeinden elde ettiği 12 milyon dolar değerindeki UST coini de satmadığı anlaşılıyor.

Bilindiği gibi Terra rezervlerine bulunan 80 bin BTC’yi satmış ancak düşüşe engel olamamıştı.

İlgili: Do Kwon’un LUNA için “canlandırma planına” Buterin ve CZ ne diyor?

Etiketler: