Do Kwon’un LUNA için “canlandırma planına” Buterin ve CZ ne diyor?

Terra LUNA do kwon
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Terra CEO’su Do Kwon, LUNA ve ekosistemini yeniden canlandırmak için yeni bir plan açıkladı. Kripto para sektörünün önemli isimlerinden olan Vitalik Buterin ve Changpeng Zhao’un bu konuda söyleyecekleri var.


Do Kwon’un LUNA için “canlandırma planına” Buterin ve CZ ne diyor?

Terra CEO’su Do Kwon, LUNA ekosistemi için yeni canlandırma planı açıkladı. Ancak sektörün önemli isimlerinden olan Vitalik Buterin ve Changpeng Zhao bu plana şüpheyle yaklaşıyor.

Terra projesi büyük bir çöküş yaşadı. Aslında buna çöküşten ziyade sıfırı görme de denilebilir. Terra topluluğu ve projenin liderleri ekosistemden geriye ne kaldığını söylemekte zorluk çekiyor.

İlgili – Terra LUNA coin ve UST nedir? 

Do Kwon ise Terra forum üzerinde yeni bir plan yayımladı. Burada Terra’nın nasıl çalışmaya devam edebileceği ile ilgili düşüncelerini paylaşıyor. Kwon, mevcut şartlarda stabil coin UST’nin artık yoluna devam edemeyeceğini itiraf ediyor. Çünkü çok fazla güven kaybetti. Şöyle diyor:

“Son marjinal alıcılar ve satıcıların da piyasadan çekilmesi ile UST dolar değerini geri alsa bile, LUNA sahipleri o kadar ciddi bir şekilde tasfiye edildi ki stabil coin küllerden yeniden inşa edilecek ekosistemden yoksun kalacak. Merkezsiz bir ekonomi, merkezsiz paraya ihtiyaç duyar. UST ise bunun için çok fazla güven kaybetti.”

Kwon, Terra chain için fork öneriyor. Böylece ağda yeniden bir milyar tokenlik bir yapı kurulacak. Bu yeni tokenleri ise aşağıdaki gibi dağıtmayı öneriyor:

  • Yüzde 40 önceki yeniden değer öncesi LUNA sahiplerine
  • Yüzde 40 önceki UST sahiplerine
  • Yüzde 10 chain durdurulmanın son anındaki LUNA sahiplerine
  • Yüzde 10 topluluk havuzuna

Changpeng Zhao ve Vitalik Buterin’den Terra eleştirisi

ethereum kurucusu buterin birinciliği


Kripto Twitter, LUNA ve UST konusunda başarısız olmasından dolayı Do Kwon’a ateş püskürüyor. Şimdi Binance CEO’su Changpeng Zhao ve Ethereum kurucusu Vitalik Buterin de eleştirilerini dile getiriyor.

Buterin, teminatsız stabil coin UST’nin taşıdığı riskler konusunda Terra yöneticisinin kullanıcıları uyarmadığını belirtiyor. Ona göre UST’nin modeli, DAI gibi teminatlı stabil coinler ile kıyaslanmamalı.

Buterin aynı zamanda kurtarma planında küçük yatırımcıların öncelikli olması gerektiğini belirtiyor.

İlgili – Terra kurucusu Do Kwon’un LUNA üzerine 22 milyon dolarlık bahsi

CZ de Buterin’e katılıyor ve önceliğin bireysel yatırımcıya verilmesi gerektiğini söylüyor. Ayrıca Binance’in hiçbir zaman LUNA stokonu satmadığını da hatırlatıyor. Binance CEO’su aynı aynı zamanda sektör için kritik etkileri olacağını düşünüyor.

Ayrıca Terra’yı canlandırma planı hakkında konuşarak, fork yapmak ve coin basmakla değer oluşmadığını söyledi. Genel olarak bu planın işe yaraması konusunda şüpheleri var.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Do Kwon’un LUNA için “canlandırma planına” Buterin ve CZ ne diyor?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.