1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Terra (LUNA) fiyatını harekete geçiren 2 kritik gelişme

Terra (LUNA) fiyatını harekete geçiren 2 kritik gelişme

Terra (LUNA) fiyatını harekete geçiren 2 kritik gelişme
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Terra’dan yapılan bir duyuru, projenin yerel kripto parası LUNA fiyatına yukarı yönlü baskı yapıyor. Altcoin ATH değerine yaklaşıyor. Söz konusu 2 önemli gelişmenin ne olduğuna bakalım.


Terra (LUNA) fiyatını harekete geçiren kritik gelişme

Terra, önceden planlanan token yapma programı çerçevesinde toplam LUNA arzının yüzde 10’unu yakacağını duyurdu. Bu haber üzerine LUNA fiyatı ralli yaptı.

İlgili – Terra nedir? LUNA coin iyi bir yatırım mı?

Terra, token yakmaya hazırlanıyor

Terra (LUNA) fiyatı tüm zamanların en yüksek fiyatına (ATH) yaklaşıyor. Bunun başlıca sebebi ise yatırımcıların arz indirimi beklentisi.

Piyasa değerine göre 11. sırada yer alan kripto para, gelecek hafta için planlanan token yakma olayı öncesinde yüzde 10 yükseldi. Öneri 44 ile Terra’nın topluluk havuzunda tutulan 90 milyon LUNA token yakılacak. Bu yakma işlemi sonucu ise yaklaşık olarak 4 milyar dolar değerinde ağın yerel stabil coini UST basılacak.

Terra (LUNA) fiyatını harekete geçiren 2 kritik gelişme

USD/LUNA grafiği Kaynak: TradingView

İlgili – Güncel Terra – LUNA coin fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2021- 2025

UST, algoritmik bir stabil coin. Yani, bu stabil coini basmanın değeri, onun kendi değerine temsil ediyor. UST basmak için ise aynı değerde rezerv para yakılmalı. Bu durumda bu rezerv para ise Terra’nın LUNA tokeni.

Terraform Labs CEO’su ve kurucu ortağı Do Kwon, bugün sabah yaptığı duyuruda, öneri 44 sonucu 90 milyon LUNA tokenin, başka bir değişle toplam arzı yüzde 10’unun yakılacağını duyurdu. Bu yakma olayından elde edilen UST’ler ise ağın sigorta protokolü olan Ozone’da tutulacak.

Do Kwon (@stablekwon) Twitter hesabı üzerinden şöyle diyor:

“Önümüzdeki hafta @terra_money signal prop 44 gerçekleştirecek. Bu gelişme ile topluluk havuzundaki 90 milyon LUNA yakılacak ve Ozone için UST basılacak.”

Bu olayla toplam LUNA arzı 90 milyon azalacak ve UST arzı da yaklaşık olarak 3-4 milyar artacak.”

https://twitter.com/stablekwon/status/1451439483140775938?s=20

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: