1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Terra kurucusundan müthiş Bitcoin çıkışı!

Terra kurucusundan müthiş Bitcoin çıkışı!

Terra kurucusundan müthiş Bitcoin çıkışı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Terra’nın kurucusu Do Kwon, Terra ekosisteminin amiral gemisi merkezi olmayan stabilcoin UST için teminat olarak Bitcoin alacaklarını açıkladı. Detaylar haberimizde.

Terra CEO’sundan müthiş Bitcoin çıkışı!

Merkezi olmayan blok zincir platformu Terra’nın kurucusundan çılgın bir Bitcoin açıklaması geldi.  Do Kwon, Udiverse nickaname ile bilinen bir analist ile Twitter üzerinden bir yayın yaptı ve bu yayında Terra’nın geleceğine ilişkin sorulara cevap verdi.

İlgili: Terra (LUNA) nedir, geleceği nasıl?

Bilindiği gibi Terra’nın ABD dolarına eşitlenmiş bir stabilcoini bulunuyor. Terra, bu alanda önde gelen merkeziyetsiz platformlardan biri. Bu stabilcoin (Terra USD- UST) ABD dolarına sabitlenmiş durumda.  Teminat olarak Terra’nın kendi kripto parası LUNA ile de destekleniyor.

bitcoin

Terra kurucusu, stabilcoin projesine rezerv olarak eklemek için 10 milyar dolar değerinde Bitcoin alabileceklerinin sinyalini verdi. Konu ile ilgili Cointelegraph’a konuşan Kwon, Bitcoin aldıklarını doğruladı.

İlgili: Terra fiyat tahmini

“Burada birkaç nedenden bahsediyorum, ancak basitçe söylemek gerekirse, Bitcoin kripto para birimleri içerisinden kanıtlanmış tek sabit rezerv varlıktır. Kriptodaki birinin Bitcoin’i sorgulaması çok zordur.”

Kwon, aldıkları Bitcoin’leri UST geri ödemeleri için kullanacaklarını da açıkladı. Ayrıca Bitcoin alım takvimine ilişkinde bilgilendirmelerde bulundu. Terraform Labs CEO’su, şirketin kısa vadede 3 milyar dolarlık Bitcoin satın almak için bir bütçesi olduğunu belirtti.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Lider kripto para birimi Bitcoin, sabit arzı ile geleceğin en önemli değer depolarından biri olacak. Bitcoin, toplamda 778 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bu değer ile 1,868 milyar dolarlık toplam kripto piyasasının %42,2’sini domine ediyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

BTC, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 40,979 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içerisinde yatay bir seyir izleyen kripto para, son 7 günde %5,61 değer kazandı.

 

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

bitcoin

Kaynak

 

Etiketler: