1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. İşte temmuz ayında yakından izlenmesi gereken 3 altcoin!

İşte temmuz ayında yakından izlenmesi gereken 3 altcoin!

İşte temmuz ayında yakından izlenmesi gereken 3 altcoin!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kirpto para piyasası Haziran ayında yaşadığı şokların ekisini üzerinden atmaya çalışıyor. İşte temmuz ayında yakından izlenmesi geren altcoinler. Detaylar haberimizde.

İşte temmuz ayında yakından izlenmesi gereken 3 altcoin

Kripto para birimleri yılın ilk yarısını çalkantılı bir şekilde geçirdi. Bitcoin (BTC) dahil olmak üzere birçok dijital para birimi, mart ve nisan aylarında tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı, ancak bu kazanımların çoğunu mayıs ve haziran aylarında kaybetti.

Dünya yeniden açılmaya başlıyor, kripto yatırımcıları nisan ayının en yüksek seviyelerine geri dönmeyi umuyor. Ancak bu iyileşme büyük ölçüde diğer faktörlere bağlı.  Bu ay birçok yatırımcının ağzındaki iki kelime muhtemelen düzenleme ve DeFi olacak.

Bkz: Ethereum haberleri ve son dakika gelişmeleri

  • Düzenleme: ABD ve diğer ülkeler, yayılan kripto endüstrisini kontrol etme girişimleriyle ilerlerken, düzenleme akılda tutuluyor. Fed, bu yaz dijital dolar konusunda bir istişare yapılacağına söz verdi. SEC piyasadaki kötü oyunculara karşı baskı yapıyor ve IRS kripto vergi kaçakçılığını kısıyor.
  • DeFi: Merkezi olmayan finans (DeFi) sektörü büyümeye devam ediyor. DeFi, aracıyı çeşitli finansal hizmetlerden uzaklaştırıyor ve DeFi kredisi artıyor. DeFi’nin, endüstrinin büyümesini engelleyebilecek düzenleyicilerin dikkatlerinden kaçmadığının da bilinmesi gerekiyor.

Temmuz ayında bu kripto paralara dikkat!

Bu ay izleme listenizde birkaç kripto para birimi olmalı. Binance ilginç ve potansiyel bir kripto para olabilir. Ancak şirket birkaç ülkede düzenleyici sorunlar yaşıyor ve göz önünde bulundurulması gerekir. Cardano (ADA) ve Ethereum (ETH), radarınızda tutmak için sağlam kripto para birimleridir. Bu kripto paraların yanı sıra aşağıda sıralanacak 3 kripto para dikkatle izlenmeli.

  1. Aave (AAVE)

Aave, Ethereum ağı üzerine kurulmuş bir DeFi kredi sağlayıcısıdır. Mark Cuban’ın sunduğu sorunsuz bankacılık olanaklarından etkilenen milyarder yatırımcı Mark Cuban’ın satın aldığı birkaç altcoin’den biri.

Kripto yatırımcıları varlıklarını bir bankadan alacaklarından daha yüksek getiriler için ödünç verebilirler. Delphi Digital’e göre, Aave kısa süre önce yeni bir likidite madenciliği programı başlattı ve pazar payı açısından liderliği ele geçirdi.

  • Solana (SOL)

San Francisco merkezli Solana, şu anda piyasa değerine göre 14. en büyük kripto para birimi. Uygulamaları ve diğer dijital para birimlerini barındırabileceğinden, insanların Ethereum ile rekabet edebileceğine inandıkları bir avuç kripto ekosisteminden biridir. Ve saniyede yaklaşık 50.000 işlem gerçekleştirebiliyor. Bu da onu Ethereum’dan çok daha hızlı ve daha ölçeklenebilir hale getiriyor.

Ethereum ağ tıkanıklığı ve yüksek ücretlerle mücadele ediyor, pek çok geliştirici alternatif arıyor. Solana onlardan biri olabilir.

  • The Graph (GRT)

Bazıları The Graph’ı blockchain’in Google’ı olarak adlandırıyor. Bu daha az bilinen kripto para birimi, farklı Ethereum uygulamaları arasında veri arama işini hızlı hale getiriyor. Hızla gelişen bu sektörde, bazen her kripto para biriminin farklı bir sorunu çözmeye çalıştığı görülüyor. Bir yatırımcı olarak, çözülmesi gereken sorunların neler olduğunu bilmek önemlidir.

Graph merkezi olmayan uygulamalardaki (dApps) akıllı sözleşmelerin tüm Ethereum ağı üzerindeki bilgilere erişmesine yardımcı olan bir blok zinciri veri indeksleyici gibidir. Halihazırda birkaç popüler dApp ile çalışıyor ve bir dizi saygın destekçiden yatırım aldı. Yakından izlemekte fayda var.

Kaynak

Etiketler: