1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Temmuz ayında gözünüz bu 5 kripto parada olsun!

Temmuz ayında gözünüz bu 5 kripto parada olsun!

Temmuz ayında gözünüz bu 5 kripto parada olsun!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Belki de kripto para piyasalarında en kötü Haziran ayını yaşadık. Ayın bitmesine saatler kala Bitcoin tekrardan 35 bin dolarlık direnç hattını zorluyor. Temmuz ayında piyasanın kaderinde şu 5 kripto para etkili olacak!


Temmuz ayında gözünüz bu 5 kripto parada olsun!

Tabi ki ilk sırada lider kripto para Bitcoin yer alıyor.

  • Bitcoin

Çin merkezli yasakların ardında Bitcoin madenciliğinde küresel dengeler değişiyor. Bitcoin’in merkezi Uzak Doğu Asya’dan Kuzey Amerika’ya kayıyor. Çinli madencilerin şalter indirmesi ve ellerindeki Bitcoin sermayelerini piyasaya dump etmeleri, BTC fiyatlarında ciddi bir dalgalanmaya neden oluyor. Ancak piyasa boşluk kabul etmez. Çinli madencilerin yerini hızla diğerleri alıyor. Bu süreçte küresel bir denge oturana kadar hash oranlarında ve Bitcoin fiyatlarında dalgalanmalar bir süre daha devam edebilir. Umarız Temmuz ayı sonuna doğru madencilik konusunda küresel bir denge oluşur.

Lütfen Bkz: Ünlü ekonomist Bitcoin ve yolsuzluk arasındaki ilginç ilişkiye dikkat çekiyor

  • Ethereum

İkinci büyük kripto para ve altcoinlerin lideri Ethereum’u Temmuz ayında bir dizi hardfork ve güncelleme bekliyor. Ethereum, PoS sistemine geçiş sürecinde en son 24 Haziran’da Londra güncellemesini gerçekleştirdi. Londra Hardfork, merakla beklenen EIP-1559 fazının önemli bir aşaması idi. Bu sayede Ethereum işletim ücretlerini hesaplayan mekanizma güncellenmiş oldu. Planlanan bir sonraki güncelleme ise 30 Haziran’da Goerli ismi altında gerçekleşecek. 7 Temmuz’da ise Rinkeby testnet’i başlatılacak.

Güncellemeler sayesinde hatırı satılır Ethereum piyasadan çekiliyor. Bu sayede Ethereum daha da kıt bir varlık haline geliyor.

Lütfen Bkz: Ethereum, ETH yakmaya başladı: Bu daha başlangıç!

  • Solana (SOL)

Son günlerin gözde kripto parası Solana, piyasaya yeni giriş yapmasına rağmen hızlı biçimde ilk 20’de yerini aldı. İsviçre merkezli kripto para projesi, DeFi (Merkezsiz Finans) platformları için çözüm önerisi getiriyor. Solana ağı birçok akıllı sözleşmeye ve Dapps’lere (blockchain tabanlı aplikasyon) ev sahipliği yapabilecek şekilde geliştirildi. Son günlerde tokenize edilmiş hisse senetleri Solana üzerinden piyasaya sürülmesi kripto para piyasalarında yeni bir çığır açabilir.

  • Polygon (Matic)

Matic fiyatları 20 günlük EMA’nın altında hareket ediyor. 23 Mayıs’ta şiddetli düzeltmenin etkisi ile Matic, 0.74 dolara kadar geriledi. Bu tarihten sonra Matic, hızlı biçimde 1 doların üstüne çıktı ve tutunuyor. Matic en yüksek değerini 18 Mayıs’ta 2.68 dolar ile gördü. RSI değeri trend değişim hattına doğru ilerliyor.

  • 5 kripto para Temmuz ayında gözünüz bu 5 kripto parada olsun!

  • Klaytn (Klay)

Klaytn da diğer kripto paralar gibi piyasanın geneline hakim olan düzeltme sürecinden olumsuz etkileniyor ve fiyatlar 20 EMA’nın altına geriledi. Klay yazının kaleme alındığı saatte 98 cent düzeyinde işlem görüyor. Klay tüm zamanların rekorunu 2 Nisan 2021’de 4.38 dolar ile kırdı.

Aşağıdaki grafikte Klay fiyatları ile RSI değerlerini görüyoruz. Fiyatlar ile RSI arasındaki yakınsama dikkat çekiyor.

5 kripto para Temmuz ayında gözünüz bu 5 kripto parada olsun!Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.