1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Telegram kullanıcılarına kripto para müjdesi!

Telegram kullanıcılarına kripto para müjdesi!

Telegram kullanıcılarına kripto para müjdesi!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın önde gelen mesajlaşma platformlarından biri olan Telegram’dan Bitcoin ve Toncoin müjdesi. Detaylar haberimizde.

Telegram kullanıcılarına kripto para müjdesi!

Dünyanın önde gelen mesajlaşma platformların biri olan Telegram kullanıcılarının Toncoin gönderip alabileceğini duyurdu. 2019 yılında kendi kripto projesi ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından reddedilen şirket, kullanıcılarına yeni müjde verdi.

Telegram tarafından tasarlanan merkezi olmayan bir katman-1 blok zinciri olan TON Vakfı, 26 Nisan’da yapılan duyuruya göre mesajlaşma uygulamasına yeni bir kripto ödeme özelliği ekledi.

Bu özellik, kullanıcıların kuruluşun kripto para birimi olan Toncoin’i diğer Telegram kullanıcılarına göndermelerine olanak tanıyor. Vakıf, yaptığı açıklamada “Bu hizmetle artık uzun cüzdan adresleri girmeniz ve onayları beklemeniz gerekmeyecek” dedi. Telegram’ın sunduğu bu gönderme işlemi ücretsiz olacak ve kullanıcılara herhangi bir bedel yansıtılmayacak.

Sohbet içerisinde kripto para gönderme özelliği daha önce Whastapp’ta da aktif edilmişti. Geçtiğimiz yılın son günlerinde aktif edilen özellik ile Whatsapp kullanıcıları da sohbet içi gönderim yapmaya başlamıştı. Ancak özelliğin ABD’deki kullanıcılar için açıldığı belirtilmişti.

TON, kripto işlemlerinin platformda nasıl çalıştığını gösteren kısa bir video yayınladı. Başlamak için ek menünüze “banka kartıyla kripto para birimi satın almanıza, takas etmenize ve diğer cüzdanlara aktarmanıza” izin veren Telegram’ın Cüzdan botunu eklemeniz gerekecek.

TON, Telegram’ın başlangıçta geliştirdiği, ancak menkul kıymetler düzenleyicileriyle yaşanan yasal bir savaşın ardından 2020’de terk ettiği merkezi olmayan bir katman-1 blok zincirine güç veren altcoindir.

550 milyon kullanıcısı olan mesajlaşma platformu, aynı zamanda Bitcoin (BTC) satın almak, takas etmek ve göndermek için TON vakfının cüzdanını kullanabilecek.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Toncoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 1,89 dolardan işlem görüyor.

Haftalık Toncoin fiyat hareketleri

 

Telegram kullanıcılarına kripto para müjdesi!

 

Kaynak

Etiketler: