1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Tarihsel veriler kasımda Ethereum için neyi işaret ediyor?

Tarihsel veriler kasımda Ethereum için neyi işaret ediyor?

Tarihsel veriler kasımda Ethereum için neyi işaret ediyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Altcoinlerin lideri burada duracak mı? Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Tarihsel veriler kasımda Ethereum için neyi işaret ediyor?

Ekim ayı kripto dünyasında benimsenmenin artması açısından önemli bir ay olarak tarihte yerini aldı. İlk Bitcoin ETF’nin onayı ile piyasa canlandı ve Bitcoin 66,900 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Ardından altcoinlerin lideri Etherum hızlı bir şekilde zirveye tırmandı ve 4,455 dolarlık bir ATH gördü.

İlgili: Ethereum teknik analizi

Her iki en iyi varlık da iyi kazançlar sergilediğinden piyasa onlardan daha yüksek kazançlar bekliyordu. Aslında, Ethereum’un grafiğine yakından bakıldığında, ETH’nin hala büyümek için çok yeri olduğu görülüyor. Kasım ayı Ethereum’a neler getirebilir inceleyelim.

Haftalık ve aylık yakın görünüm umut verici

Ethereum’un ekim ayı sona erdiğinde haftalık kapanışı, en iyi altcoinin gördüğü en yüksek haftalık kapanış oldu. ETH’nin geçen haftaki haftalık mumu mayıs ayında ATH yaptığı son en yüksek kapanışın (3800 dolar) üzerinde oldu (4180 dolar). Aynı zamanda ETH’nin haftalık mum çubukları son üç haftadır 3500 doların üzerinde kapanmayı başardı. ETH’nin haftalık RSI’si 6 aylık bir trend çizgisindeydi.

ethereum Tarihsel veriler kasımda Ethereum için neyi işaret ediyor?

Stokastik RSI, yukarıdaki şekilde görüldüğü gibi haftalık grafikte bir çarpı işareti yaptı. Geçen yıl bu kesişme 20 seviyesinin üzerinde her gerçekleştiğinde, ETH’nin fiyatı 2 kat arttı. Haftalık grafiğe bakıldığında ETH’nin 2017 fiyat yapısı ile 2021 arasındaki benzerlik dikkat çekiyor. Haziran’dan eylüle kadar başlayan bir konsolidasyon aşamasından sonraki her iki dönemde de ETH’nin bir zirve yaptığı gördüğü görülüyor.

ethereum Tarihsel veriler kasımda Ethereum için neyi işaret ediyor?

2017’de bu dönemden sonra ETH yaklaşık %166’lık bir artış gördü. Yapıda büyük bir benzerlik olduğu için, her şey yolunda giderse ETH bu sefer de %100 kazanç sağlayabilir. Ethereum için aynı çizgide bir tahminde Goldman Sachs analistlerinden geldi ve Ether’in iki ay içerisinde 8,000 doları görebileceği dile getirildi. Tarihsel veriler Goldman analistlerinin beklentileri ile de uyumlu görünüyor.

Kaynak

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: