1. Home
  2. İnceleme
  3. Swipe nedir ve geleceği nasıl? Swipe – SXP token haber ve gelişmeleri

Swipe nedir ve geleceği nasıl? Swipe – SXP token haber ve gelişmeleri

Swipe nedir ve geleceği nasıl? Swipe – SXP token haber ve gelişmeleri
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Swipe nedir? Hava yolu kampanyalarına kolay erişim sağlayan bir kripto haber ve anlık ödül uygulamasıdır. Swipe – SXP token haber ve gelişmeleri için KoinMedya haber sayfamıza göz atabilirsiniz.


 

Swip nedir ve geleceği nasıl? Swipe – SXP token haber ve gelişmeleri

 

SWIPE ise veri kazancındaki güven açığını çözmek için tasarlanmıştır. Uygulamaya katılımı geliştirmek için merkezi olmayan bir mobil etkileşim veri platformu kurmanın elbette çok büyük zorlukları olacaktır. SWIPE nedir sorusuna geçmeden önce bu konuya genel bir giriş yapacağız.

Şirketlerin birçoğu mobil veri para kazanma endüstrisini hedeflemeye başladılar. Tüketiciler ise çoğu zaman farkında olmadan mobil cihazlarını kullanarak çok sayıda kişisel bilgi paylaşıyorlar. Maalesef bu gibi durumlarda kullanıcılar kişisel bilgileri için ödüllendirilmediği ve hiç kimsenin verilerinin nasıl kullanıldığını bilmediği anlamına geliyor. Bu sorunu çözmek için blockchain çözümlerinin kullanımını gerektirebilir.

ilginizi çekebilir: Güncel Bitcoin fiyat tahmini 2022- 2025

SWIPE nasıl çalışır?

Projenin temel amacı, geliştiricilerin genel uygulama etkileşimini geliştirmesini sağlayan yeni bir veri platformunu ve altyapısını oluşturmaktır. Bunu SDK uygulamalarından veri toplayarak yapar. Bilgilerin geri kalan kısmını meraklı gözlerden uzak tutarken, diğer yandan kullanıcılara belirli bilgileri paylaşma seçeneği verilecektir.

Kullanıcılar için para kazanma kampanyalarını seçebilecek veya bu verilerin dışına çıkıp çıkamayacak olmanız oldukça yararlı olacaktır. Kullanıcılara mahremiyetleri üzerinde tam kontrol sağlar ve genel veri paylaşım politikalarını etkilemelerine yardımcı olur.

İletilen tüm verilerin ve tüm bilgilerin güvenli bir şekilde yönetilmesini sağlayacak uçtan uca şifreleme yöntemi kullanılır.
Akıllı sözleşmelerden faydalanacak, veri talepleri ve ödül dağılımları şeffaf bir şekilde kaydedilecek ve akıllı sözleşmeler bu süreci tam olarak otomatik hale getirecektir.

Buna ek olarak, bir kullanıcıya belirli bilgileri paylaşmak için izin verdiğinde, veriler istekte bulunanların erişimi için yeniden şifrelenecek. Bunların dışında ekstra bir koruma tabakası ise sadece iyi bir şey olarak kabul edilecektir.

Swipe’ın geleceği

Herhangi bir şirketin veya projenin bu teknolojiyi benimseyip kucakladığı henüz görülmese de,  çok büyük bir potansiyele sahip olduğu açıktır.

Filipinler’de AGILA Ödülleri, Endonezya’da Cepatswipe ve dünya genelinde Blockpost dahil olmak üzere birkaç pilot projesi zaten var. Bunların ana akım etkisi yaratmalarına daha uzun bir yol olsa da, bu teknolojinin mevcut işletmeler üzerinde nasıl büyük bir etki yaratabileceğinin bir çok örnekleri vardır.

Swipe fiyatları

Swipe yazının kaleme alındığı saatte 1.60 dolardan işlem görüyor. 311 milyon dolarlık piyasa büyüklüğü ile Swipe, CoinMarketCap’te 165’inci sırada işlem görüyor. Swipe en yüksek değerini 3 Mayıs 2021’de 5.86 dolar ile gördü.

Aşağıdaki grafikte Swipe fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Swipe fiyatları

Piyasada işlem gören Swipe miktarı: 193.968.789 SXP

Toplam Swipe arzı: 285.368.789 SXP (18 Ocak 2022)

Tüm Swipe’ların %68’i piyasaya sürülmüş durumda.

Canlı Swipe -SXP token fiyatları